Прийнята декларація про права тубільців

Генеральна асамблея ООН 13 вересня прийняла декларацію про права тубільних народів.

аборигени ПАР
Аборигени ПАР. (Фото: fotoart.org.ua)
Генеральна асамблея ООН 13 вересня прийняла декларацію про права тубільних народів. Декларація, яка, втім, не є обов'язковою до виконання, дає рівні права всім тубільцям, яких в світі налічується більше 370 мільйонів людей.

Крім того, в документі прописано право аборигенів на власні общини, культуру і духовні традиції. Також декларація передбачає захист цивільних свобод тубільних народів, їх прав на землю і природні ресурси.

За ухвалення декларації проголосували 143 члени ООН, 11 утрималися і чотири країни - Австралія, Канада, Нова Зеландія і США - висловилися проти.

За їхніми словами, цей документ протирічить їхньому законодавству. Зокрема, Австралія заявила, що не допустить, щоб традиційні закони аборигенів були важливіші національних, а канадський уряд вважає, що деякі положення декларації несумісні з конституцією країни.

Робоча група з прав тубільних народів була створена при ООН ще в 1982 році. Три роки опісля група приступила до розробки декларації, завершивши її до 1993 року. З тих пір пройшли численні дебати з приводу змісту документа, проте в червні 2006 року була схвалена Радою ООН з прав людини і направлена до Генеральної асамблеї на затвердження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: