Прийняв присягу новий президент Нігерії

Виконуючий обов'язки президента Нігерії Гудлак Джонатан приніс президентську присягу на віллі глави держави в Абуджі.

В Абуджі відбулася інавгурація нового президента Нігерії. Попередній глава держави Умару Яр-Адуа помер напередодні після тривалої хвороби.

Джонатан, виходець з християнського півдня Нігерії, фактично очолював країну з лютого цього року. На урочистій церемонії в Абуджі, що відбулася в резиденції глави держави, він приніс присягу в присутності міністрів, губернаторів, акредитованих в Нігерії послів іноземних держав.

У зв'язку з кончиною Умару Яр'адуа в країні оголошено семиденну жалобу. Колишній президент, мусульманин за віросповіданням, за традицією буде похований сьогодні до заходу сонця в своєму рідному місті Каціна.

Нагадаємо, що Умару Яр'адуа вступив на посаду президента в травні 2007 р. У листопаді 2009 року через проблеми з серцем він був госпіталізований в кардіологічну клініку в саудівському місті Джидда, де провів три місяці. У країну президент повернувся в лютому, але на публіці з того часу так і не з'явився.

У січні 2010 Яр'адуа висловив прохання відпустити його тимчасово у відставку за станом здоров'я. Тривала відсутність глави держави спровокувала серйозну політичну кризу, центральні регіони країни охопили заворушення на міжконфесійному грунті. У результаті сутичок між мусульманами і християнами загинули кілька сотень людей.

9 лютого 2010 року парламент країни затвердив віце-президента Джонатана на посаді виконуючого обов'язки глави держави - тимчасово, до видужання президента Умару Яр'адуа.

Читайте  також:

Помер президент Нігерії

Чинний президент Нігерії без пояснень розпустив уряд

У Нігері сталася спроба державного перевороту

У Нігерії заарештували 160 підозрюваних у масових вбивствах

ВідеоПрийняв присягу новий президент Нігерії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: