Прикаспійські держави не допустять агресії на своїй землі

Іран, Росія, Казахстан, Туркменія і Азербайджан не дадуть використовувати свою територію третім країнам для агресії.

Прикаспійські держави - Іран, Росія, Казахстан, Туркменія і Азербайджан - не дадуть використовувати свою територію третім країнам для агресії проти будь-якого з них, - йдеться у підсумковій декларації другого каспійського саміту в Тегерані.

Сторони підкреслюють, що ні за яких обставин не дозволять використовувати свої території іншим державам для здійснення агресії та інших військових дій проти будь-якої із сторін", - зазначено в документі.

Головною темою саміту, в якому беруть участь президент Ірану Махмуд Ахмадінежад, президент Росії Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв і президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов, є питання правового статусу Каспійського моря.

Окремо в документі сторони відзначили Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, назвавши його однією з найважливіших опор міжнародної безпеки і стабільності. Країни також виступили за подальшу універсалізацію цього договору.

Президенти підтвердили невід'ємне право всіх держав - учасників Договору розвивати дослідження, виробництво і використання ядерної енергії в мирних цілях.

Зокрема, президент РФ Володимир Путін відзначив, що прикаспійські держави мають право на розвиток мирної ядерної програми без всяких обмежень. Він відзначив, що питання іранської ядерної програми він має намір обговорити сьогодні на особистій зустрічі з президентом Ірану Махмудом Ахмадінежадом.

В той же час, Президент Ірану, виступаючи з промовою на відкритті саміту, відзначив необхідність найближчим часом створити нову організацію країн прикаспійського регіону. 

З тих пір, як розпався Радянський Союз між прикаспійськими державами ще не врегульоване питання розподілу надр і немає домовленості про морські кордони.

Після виконання молитов на арабській мові саміт відкрив президент Ірану. Він привітав особисто кожного учасника і побажав успіху зустрічі.

"Народи прикаспійських держав є єдиними господарями цього моря і ми зібралися, щоб вирішити всі проблеми, пов'язані з цим морем", - сказав Ахмадінежад.

Президент Ірану заявив, що "енергетичні та інші ресурси Каспія повинні використовуватися на благо всіх п'яти країн регіону".

Перший Каспійський саміт пройшов у квітні 2002 року в Ашхабаді. Тоді просунутися в рішенні проблеми статусу Каспія не вдалося. 

ВідеоПутін прибув до Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: