Примусове приземлення літака у Мінську: правоохоронці Литви повідомили про перебіг розслідування

Примусове приземлення літака у Мінську: правоохоронці Литви повідомили про перебіг розслідування

Фото: www.ryanair.com

Найближчим часом заплановано додатковий огляд літака, який все ще перебуває у Вільнюському аеропорту.

Інцидент з вимушеною посадкою літака Ryanair уже розслідують не тільки литовські, а й польські правоохоронні органи. Також до розслідування долучилося Федеральне бюро розслідувань США.

Про це заявив глава литовського бюро кримінальної поліції Роландас Кішкіс, поінформувало lrytas.lt.

"Крім досудового розслідування, ініційованого республікою Польща, у нас є інформація від колег зі Сполучених Штатів, що ФБР почало розслідування. У нас також інтенсивне співробітництво з колегами з Ірландії, з колегами з Греції - це відбувається кожен день, 24 години на добу, 7 днів на тиждень", - зазначив він.

За його словами, найближчим часом заплановано додатковий огляд літака, який все ще перебуває у Вільнюському аеропорту.

"На сьогодні можу сказати, що ми опитали всіх членів екіпажу. Ми також опитали близько 90 відсотків пасажирів літака. Найближчим часом планується додатковий огляд літака. Після цього ми зможемо передати літак Ryanair", - заявив він.

За словами чиновника, деякі дані вимагають уточнення.

Нагадаємо, 23 травня У Мінську посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст і блогер Роман Протасевич. Опозиціонера відразу ж затримали. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут.

Міжнародна організація цивільної авіації закликала всі країни-члени і зацікавлені сторони до співпраці в розслідуванні ситуації з приземленням рейсу Ryanair в Мінську в інтересах забезпечення безпеки і охорони цивільної авіації.

Новини світу: ООН закликає терміново розслідувати примусову посадку літака білоруською владою

Новини світу: ООН закликає терміново розслідувати примусову посадку літака білоруською владою

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація