Природні втрати світу більші за економічні

Зникнення лісів завдає світовій економіці більше збитку, ніж фінансова криза.

Про це говорять результати дослідження, проведеного за підтримки ЄС. За підрахунками дослідників, втрата лісів щорічно обходиться в суму від двох до п'яти трильйонів доларів.

Ці цифри були вирахувані шляхом оцінки вартості "товарів і послуг" - таких як питна вода або переробка вуглекислого газу, які "надає" природа. Керівник дослідницької групи Паван Сухдев говорить, що ці висновки істотно зменшують втрати від нинішньої кризи на фінансових ринках.

"В той час, як Волл-стріт, за деякими оцінками, втратила 1-1,5 трлн. доларів, наш природний капітал зменшується на 2-5 трлн. доларів щороку", - говорить Сухдев. 

Основна думка дослідників полягає в тому, що скорочення лісових масивів і запасів прісної води веде до того, що природа перестає надавати людині свої послуги, які той звик отримувати безкоштовно.

Відповідно, та ж сама задача повинна бути вирішена шляхом будівництва станцій з переробки викидів або водних резервуарів, що має цілком конкретну вартість. У такого підходу є і критики, які заявляють, що до природи не можна відноситися як до звичайного субпідрядника людини. Проте відповіддю на ці зауваження є той факт, що неодноразові заклики до доброї волі не здобули підтримки, а значить, необхідно шукати інші аргументи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: