Про Косово говорили до глибокої ночі

Парламент Сербії підтримав запропонований урядом проект резолюції по статусу Косова. "За" проголосувала абсолютна більшість депутатів.

Парламент Сербії підтримав запропонований раніше урядом проект резолюції по статусу Косова. За ухвалення документа проголосувала абсолютна більшість депутатів Народної скупщини.

Як повідомляє НТВ, дебати продовжувалися 8 годин — до глибокої ночі. В результаті резолюція влаштувала навіть представників Сербської радикальної партії — найбільш непримиренних супротивників всіх пропозицій про надання краю незалежності.

Томіслав Николіч, лідер Сербської радикальної партії: "Підтримавши цю резолюцію, і уряд, і президент підтверджують, що Косово не втрачене. Ми дивимося в майбутнє з оптимізмом і продовжимо боротьбу за те, щоб Косово залишалося частиною Сербії".

Резолюція зобов'язує уряд надавати активну протидію державам, які дипломатично визнають Косово в односторонньому порядку. На думку парламентаріїв, документ може укріпити позиції Сербії під час подальших переговорів про статус краю.

На думку МЗС Росії, контактна група, яка розглядає це питання, не повинна спиратися на план міжнародного посередника Марті Ахтісаарі. Про це напередодні заявив глава відомства Сергій Лавров:

"Ясно, що в основі нових переговорів не може лежати план Ахтісаарі, який якраз і складав істотність резолюції, що не одержала підтримки в Раді безпеки. — вважає він — Враховуватимемо позиції сторін, зокрема ті пропозиції, які недавно внесли від президента Тадіч і прем'єр-міністр Коштуніци».

Переговори почнуться сьогодні в Відні. Там пройде засідання так званої контактної групи, покликаної врегулювати косовську проблему.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: