Про статус Косово не домовилися

Представники Бєлграда і Пріштіни за посередництва "трійки" міжнародних посередників знову не змогли домовитися про статус Косово.

Сьогодні за посередництва Росії, Євросоюзу і США безуспішно пройшов черговий раунд переговорів в Брюсселі. 

Проте сторони погодилися з пропозицією посередників провести наступного тижня триденні переговори з метою досягнення компромісного рішення. У заяві повідомляється, що сторони підтвердили зобов'язання утриматися від дій або заяв, які можуть підірвати безпеку в Косово.

Наступний раунд переговорів відбудеться 26-28 листопада в австрійському місті Бадені і вперше продовжиться більше одиного дня. В ході зустрічі у вівторок сторони знов продемонстрували непоступливість. Бєлград готовий піти на надання Косово більшої автономії, а представники влади краю вимагають надання незалежності відповідно до рекомендацій спецпосланника ЄС Марті Ахтісаарі.

Нинішньому засіданню передували окремі зустрічі представників "трійки" з делегаціями сторін, голови яких також провели переговори з верховним представником ЄС після загальної зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єром Соланою.

Делегацію албанців, що носить назву "Команда єдності", очолює президент Косово Фатмір Сейдію, а офіційний Бєлград представлений президентом і прем'єр-міністром Сербії Борисом Тадічем і Воїславом Коштуніцою.

Росію в "трійці" представляє Олександр Боцан-Харченко, Сполучені Штати - Френк Візнер, Євросоюз - німецький дипломат Вольфганг Ішингер. Голови МЗС 27 країн-членів ЄС на зустрічі напередодні в Брюсселі висловилися за швидке досягнення домовленості за посередництва "трійки".

Міністри закликали Бєлград і Пріштіну прискорити переговорний процес на його завершальній стадії, проявивши велику гнучкість і давши "позитивну і конструктивну" відповідь на ініціативи "трійки", а також доклавши всіх зусиль для досягнення на переговорах рішення по статусу Косово.

Представник ЄС Хав'єр Солана зі свого боку відмітив, що навіть якщо на переговорах не буде досягнуто домовленість, "це не стане кінцем світу".

"Я думаю, що буде знайдене рішення відповідно до міжнародного законодавства", - вказав Солана, повідомивши, що він знаходиться у контакті з ООН.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: