ПРО в Європі - державна політика США

Американський сенат на засіданні ввечері в четвер оголосив державною політикою США створення і розгортання систем ПРО в Європі.


Американський сенат на засіданні ввечері в четвер оголосив державною політикою США створення і розгортання "ефективної протиракетної оборони" (ПРО) для захисту США та їхніх союзників у Європі від удару Ірану з застосуванням балістичних ракет.

Положення, що оголошує створення і розгортання ПРО державною політикою, ухвалено у вигляді окремої поправки, внесеної до тексту законопроекту про оборонний бюджет США на 2008 рік, що його наразі розглядає сенат. Поправку підтримали 90 сенаторів, п'ятеро проголосували "проти".

"Сенат сьогодні підтвердив, що ми повинні створити системи протиракетної оборони, які забезпечать нашу здатність захистити свою країну і наших союзників від потенційного іранського нападу", - заявив після ухвалення поправки її автор сенатор-республіканець Джеф Сешшинс. 

”Для нас важливо підтвердити наявність щоразу більшої загрози миру й безпеці, що виникає від ядерних і ракетних програм Ірану. Уряд Ірану продовжує розробляти вдосконалені озброєння, ігноруючи вимоги міжнародного співтовариства. Іранський уряд відкрито оголосив про свою ворожість щодо США", - заявив сенатор. 


Сполучені Штати розглядають можливість розміщення деяких об'єктів ПРО в Польщі або Чехії. Плани США припускають розміщення десяти ракет-перехоплювачів на території Польщі, а радарів системи ПРО - в Чеській республіці.

Першу з десяти ракет-перехоплювачів американської системи ПРО можуть поставити на бойове чергування в Європі вже до 2011 року, повномасштабне розгортання всіх десяти ракет можуть завершити до 2013 року.

Як стверджують США, вони створюють систему ПРО для захисту від передбачуваного ракетного нападу з боку держав так званої "осі зла". До цих держав Вашингтон зараховує, зокрема, Північну Корею й Іран.

Росія виступила категорично проти планів США розмістити елементи своєї системи ПРО в Чехії й Польщі, запропонувавши американцям використовувати з цією метою Габалінську РЛС в Азербайджані.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: