"Процес сторіччя" над невдалою першою леді Китаю тривав один день
Дружина відомого китайського політика Бо Сілая зізналася в тому, що вбила британського бізнесмена.

Всього один день тривав у Китаї "процес сторіччя" у справі Гу Кайлай, дружини опального китайського політика Бо Сілая, який ще півроку тому мав усі шанси отримати найвищу державну посаду в КНР.
Гу Кайлай звинувачують у вбивстві британського бізнесмена Ніла Хейвуда. Під час судового засідання адвокат оголосив, що підсудна визнає свою відповідальність за смерть британця, передає BBC Russian.
Представник суду зазначив, що протягом процесу Гу була "в гарній формі і психічно стійка". "Судовий комітет винесе вирок після обговорення", - сказав він.
Звинувачення стверджує, що Гу Кайлай вмовила Хейвуда відправитися в супроводі свого помічника Чжан Сяоцзюня з Пекіна в місто Чунцин на південному заході Китаю.
"Коли Хейвуд сп'янів, його занудило, і він попросив води. Вона взяла заздалегідь підготовлену отруту, яку попросила привезти Чжан Сяоцзюня, і вилила її до рота Хейвуду, таким чином, убивши його", - розповів представник суду.
Він сказав, що адвокат Чжан Сяоцзюня також не висловив жодних заперечень.
Обом обвинуваченим загрожує страта, якщо вони будуть визнані винними.
Тіло Ніла Хейвуда, який був діловим партнером Бо Сілая, було виявлено в одному з готелів міста Чунцин в листопаді 2011 року.
Місцева влада спочатку назвали причиною смерті надмірне вживання алкоголю. Однак у квітні 2012 року, після того як шеф міської поліції Ван Ліцзюнь цілий день провів в американському консульстві, уряд Китаю заявив, що розслідує ймовірну причетність до смерті британця дружини Бо Сілая.
Донедавна Бо Сілай вважався одним з найбільш яскравих політиків Китаю і реальним претендентом на одну з найвищих посад країни. Він зробив собі ім'я завдяки жорсткій кампанії з боротьби із організованою злочинністю, під час якої були арештовані сотні людей, в тому числі високопоставлених міських чиновників.
Бо Сілай також доклав чимало зусиль для відродження інтересу до колективістських цінностяй часів маоїстського Китаю, які знайшли підтримку у рядових китайців. Одразу після відставки Бо (в березні 2012-го) в Інтернеті з'явилася маса позитивних коментарів про нього.