Процес виявлення витоків коронавірусу зупинився: в ВООЗ назвали причину

Автор
Олена КузьмичОлена Кузьмич
Дата публікації
Перегляди
3328
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Процес виявлення витоків коронавірусу зупинився: в ВООЗ назвали причину

Фото: pixabay

Багато ферм з дикими тваринами, які могли бути важливими для розслідування, вже могли закрити.

Процес виявлення причин пандемії коронавірусу зупинився.

Про це заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я, — пише Nature.

Розслідування джерел COVID-19 знаходиться у вирішальному моменті, адже вкрай важливо відстежити людей і тварин з потрібними зразками в Китаї і за його межами.

Вони заявили, що дані, зібрані в ході роботи в китайському місті Ухань, який вважається першим відомим епіцентром пандемії, не підтверджують, що пандемія COVID-19 стала результатом витоку з лабораторії.

Через це експерти закликали шукати найраніші випадки COVID-19 — в Китаї і поза ним — за допомогою досліджень на наявність антитіл та перевірки ранніх повідомлень про факти захворювання — до грудня 2019 року. Також співробітники ВООЗ вважають за необхідне перевірити ферми, де містяться дикі тварини, і вивчати кажанів. Але фахівці підкреслили важливість фактору часу.

"Антитіла проти SARS-CoV-2 згодом зменшуються, тому подальший збір зразків і тестування людей, хто міг контактувати до грудня 2019 року, будуть приносити все менше результатів", — попередили в ВООЗ.

Також вони припустили, що багато ферми з дикими тваринами, які могли бути цікавими для розслідування, вже могли закрити, а тварин — умертвити.

Нагадаємо, експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які прибули в Китай, щоб дослідити походження коронавірусу, заявили, що неможливо встановити, як SARS-CoV-2 потрапив на ринок в Ухані. Водночас вони вважають, що навряд чи він поширився з китайської лабораторії.

У дослідженні вчених з Кембридзького, Гавайського університетів і Потсдамського інституту вивчення змін клімату вчені зафіксували зміни типу рослинності в китайській провінції, що створило середовище для поширення кажанів, які є носіями SARS-CoV-2.

Нагадаємо:

  • Головний республіканець Комітету у закордонних справах Палати представників Мак Маккол оприлюднив звіт з твердженнями про наявність доказів того, що коронавірус вийшов з лабораторії Уханського інституту вірусології (WIV).
  • Всесвітня організація охорони здоров'я також провела розслідування причин пандемії і в своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був "надзвичайно низьким". У звіті говориться, що "не було повідомлень про респіраторних захворюваннях, сумісних з COVID-19 протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідоцтв інфекції у робочих в результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2".
  • Своєю чергою генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханського інституту вірусології в Китаї.

Новини світу: Китай не дозволив ВООЗ провести аудит своїх лабораторій, зокрема й у місті Ухань

Новини світу: Китай не дозволив ВООЗ провести аудит своїх лабораторій, зокрема й у місті Ухань

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
3328
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація