Процес за позовом Березовського до Абрамовича починається в Лондонському суді

Березовський судитиметься з Абрамовичем через тиск .

Судовий процес, в рамках якого підприємець Борис Березовський вимагає від свого колишнього ділового партнера Романа Абрамовича більше 2 мільярдів фунтів стерлінгів у вигляді компенсації за ряд проданих ним російських активів, починається в понеділок у Високому суді Лондона.

Об'єктом суперечки став ряд російських компаній. Березовський зазначає в своїй позовній заяві, що він разом зі своїм партнером по бізнесу Бадрі Патаркацишвілі був змушений продати в 2000-2003 роках належали їм активи, зокрема порядку 43% акцій "Сибнефти" і частки в "Русалі" значно дешевше за їхню реальну вартість, під тиском з боку Абрамовича.

Сума вимог якраз становить різницю між ціною продажу і реальною вартістю активів, стверджує позивач.

Відповідач, в свою чергу, ще близько трьох років тому представив суду детальний документ з описом угод з Березовським і Патаркацишвілі, прояснивши заодно не тільки характер його відносин з колегами по бізнесу, але і з владою РФ.

Причому раніше Березовський повідомив ЗМІ, що за свідченням представників Абрамовича, що направили до суду необхідні документи, він ніколи не був акціонером "Сибнефти".

Адвокат Абрамовича, в свою чергу, ще в 2008 році спростовував наявність будь-якого тиску на Березовського, так само як і його твердження про передачу йому акцій "Сибнефти", що належат йому, в довірче управління, посилаючись на відсутність будь-яких доказів.

Позов був поданий до Лондонського суду в червні 2007 року, коли Абрамович займав пост губернатора Чукотського автономного округу (відправлений у відставку майже рік потому за власним бажанням), а Березовського вимагала заарештувати Генпрокуратура РФ у зв'язку з розкраданнями в "СБС-Агро".

Вже після того як Абрамовичу відповідно до британського законодавства було вручено повідомлення про подання заяви до суду, позивач конкретизував свої вимоги, передавши до суду необхідні документи.

Їх суть в ході досудової підготовки до процесу неодноразово уточнювалася і пояснювалася, вносилися зміни. Адвокат Абрамовича, звернувшись до суду з клопотанням про відхилення позову, зазначив, що з моменту його подачі зміни вносилися в цілому дев'ять разів.

Крім того, сторона захисту не раз висловлювалася про безперспективність поданого Березовським позову.

Однак незважаючи на те, що на попередніх слуханнях суд визнав, що позивач не зміг достатньою мірою обгрунтувати свої вимоги до відповідача, позов не був відхилений.

У березні 2010 року рішенням судді Високого суду Лондона Ентоні Колмана він був остаточно прийнятий до провадження, апеляція на це рішення пізніше відхилена - початок процесу було призначено на жовтень 2011 року.

Сам процес так само, як і досудові слухання, може істотно затягнутися, відзначають британські юристи, а сама справа може дійти до Верховного суду Великобританії.

У Лондонському суді справу російських олігархів ведуть спільно двоє суддів - Майкл Манн і Елізабет Глостер. На найближчих слуханнях головуватиме Глостер, яка в 2004 році стала першою жінкою-суддею в лондонському комерційному суді.

РІА Новини поки не має інформації, хто буде представляти в суді інтереси Березовського, відомо, що адвокат Абрамовича - Джонатан Сампшн. Заради того, щоб він зміг брати участь в цьому процесі, було відкладено його призначення до Верховного суду Великобританії.

Нагадаємо, наразі Березовський проживає у Великобританії, де отримав статус політичного біженця. Російська влада неодноразово направляла запит про екстрадицію бізнесмена, проти якого в РФ порушено декілька кримінальних справ, але позитивної відповіді не отримала.

Читайте також:

Березовський: я хотів зробити Тігіпка президентом, а Тимошенко прем’єром

Екс-водій Березовського: магнат любить шалену їзду на Maybach та юних дівчаток

Березовський: європейські політики - закінчені бл...ді, які хочуть перевиховати Януковича

Абрамович будує найелітніший музичний клуб у Британії

Невідомий росіянин купив найдорожчий маєток у Британії

Абрамович подарував Жуковій розкішний особняк в Голлівуді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: