Прочани почали виконання обрядів хаджу в передмістях Мекки

У білому наметовому місті, де встановлено 40 тисяч вогнетривких тефлонових наметів, "гості Всевишнього" проведуть у молитвах день і ніч. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Священне паломництво, хадж
AFP
Прочани почали виконання обрядів хаджу в передмістях Мекки
Близько 3 мільйонів паломників з десятків країн світу, у тому числі з Росії, з настанням часу вранішньої молитви у середу почали прибувати в долину Міна в передмістях Мекки.

У Міні, оточеній з трьох сторін горами і розташованій в п'яти кілометрах від священної ісламської столиці, починається виконання основних обрядів хаджу. У білому наметовому місті, де встановлено 40 тисяч вогнетривких тефлонових наметів, "гості Всевишнього" проведуть у молитвах день і ніч, щоб зробити в четвер "велике стояння" перед Аллахом на горі Арафат.

Наметове місто в долині площею 650 гектарів має все необхідне для забезпечення прочан. У ньому працюють магазини, їдальні, перукарні, туалети, пункти медичного обслуговування та спеціалізований госпіталь. Переміщення віруючих на обрядових маршрутах контролюється відеокамерами. Порядок в районі виконання ритуалів хаджу забезпечують майже 100 тисяч поліцейських.

Про які-небудь події, що перешкоджають виконанню п'ятої заповіді ісламу, саудівська преса не повідомляє.

Тим часом, в активній стадії хаджу, що починається сьогодні в Саудівській Аравії, беруть участь більше 20 тис. росіян. 26 листопада відбудеться стояння на горі Арафат, де відбудеться ритуал побиття камінням Сатани (шайтана). 27 листопада буде відзначатися свято Курбан-байрам.

Як розповів помічник уповноваженого у справах хаджу при урядовій комісії в справах релігійних організацій Іслам Назараліев, "квота Саудівської Аравії, виділена в цьому році на Росію, повністю вичерпана".

Особливість хаджу цього року для росіян полягає в тому, що всім прочанам надана можливість оселитися в долині Міна, де відбувається основний ритуал. "У тому році там було 4 тис. наших хаджі, а тепер всі 20 тис. 500 людей", - сказав Назаралієв. Вони відзначив, що через епідемію грипу нові квоти саудівською стороною були знижені. У вульгарний хадж ходили 26 тис. росіян. Це був рекорд. Всього в хаджі беруть участь 2,5 млн осіб, з них 2 млн - з-за кордону.

Читайте також:

Саудівська Аравія обмежила квоти на час хаджу через грип

Священне паломництво: Хадж-2009

Українські мусульмани розпочали хадж

Тисячі єгиптян відмовилися від паломництва через грип

ВідеоПрочани почали виконання обрядів хаджу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: