Прочани почали виконання обрядів хаджу в передмістях Мекки

У білому наметовому місті, де встановлено 40 тисяч вогнетривких тефлонових наметів, "гості Всевишнього" проведуть у молитвах день і ніч. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Священне паломництво, хадж
AFP
Прочани почали виконання обрядів хаджу в передмістях Мекки
Близько 3 мільйонів паломників з десятків країн світу, у тому числі з Росії, з настанням часу вранішньої молитви у середу почали прибувати в долину Міна в передмістях Мекки.

У Міні, оточеній з трьох сторін горами і розташованій в п'яти кілометрах від священної ісламської столиці, починається виконання основних обрядів хаджу. У білому наметовому місті, де встановлено 40 тисяч вогнетривких тефлонових наметів, "гості Всевишнього" проведуть у молитвах день і ніч, щоб зробити в четвер "велике стояння" перед Аллахом на горі Арафат.

Наметове місто в долині площею 650 гектарів має все необхідне для забезпечення прочан. У ньому працюють магазини, їдальні, перукарні, туалети, пункти медичного обслуговування та спеціалізований госпіталь. Переміщення віруючих на обрядових маршрутах контролюється відеокамерами. Порядок в районі виконання ритуалів хаджу забезпечують майже 100 тисяч поліцейських.

Про які-небудь події, що перешкоджають виконанню п'ятої заповіді ісламу, саудівська преса не повідомляє.

Тим часом, в активній стадії хаджу, що починається сьогодні в Саудівській Аравії, беруть участь більше 20 тис. росіян. 26 листопада відбудеться стояння на горі Арафат, де відбудеться ритуал побиття камінням Сатани (шайтана). 27 листопада буде відзначатися свято Курбан-байрам.

Як розповів помічник уповноваженого у справах хаджу при урядовій комісії в справах релігійних організацій Іслам Назараліев, "квота Саудівської Аравії, виділена в цьому році на Росію, повністю вичерпана".

Особливість хаджу цього року для росіян полягає в тому, що всім прочанам надана можливість оселитися в долині Міна, де відбувається основний ритуал. "У тому році там було 4 тис. наших хаджі, а тепер всі 20 тис. 500 людей", - сказав Назаралієв. Вони відзначив, що через епідемію грипу нові квоти саудівською стороною були знижені. У вульгарний хадж ходили 26 тис. росіян. Це був рекорд. Всього в хаджі беруть участь 2,5 млн осіб, з них 2 млн - з-за кордону.

Читайте також:

Саудівська Аравія обмежила квоти на час хаджу через грип

Священне паломництво: Хадж-2009

Українські мусульмани розпочали хадж

Тисячі єгиптян відмовилися від паломництва через грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: