Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пожежі знищують заповідники краю.

Росії загрожує серйозна екологічна катастрофа. У країні вирують пожежі й зливи, які можуть спровокувати підвищення рівня річок. Зокрема, йдеться про міста Іркутської та Хабаровської областей.

Про це, посилаючись на Головне управління МНС, пишуть місцеві ЗМІ.

Так, за даними російського "Інтерфаксу", 13 серпня зафіксовано підвищення рівнів води на річках Іркутської області Уда в Нижнеудинську, Бірюса на ділянці "Бірюсінськ - Шиткіно" - на 100-200 см, на річці Ія в Тулуні - на 15-35 см.

Крім того, в області упродовж доби очікуються сильні дощі, зливи, грози, град, посилення вітру до 16 м/с. Що, за словами метеорологів, може призвести до підвищення рівнів води у річці Ія на 570-590 см, а 14 серпня - до 610-630 см за критичної позначки 700 см. У річці Уда - очікується 280-300 см за критичної позначки 320 см. 

У Хабаровську рівень річки Амур також продовжує зростати. Так, лише за останню добу вода піднялася на 13 см і нині її рівень - 550 см, що на 100 см більше від норми. За прогнозами гідрологів, рівень води в річці може досягнути 600 см.

Останню хвилю паводку прогнозують на 12-14 серпня. Фахівці попереджають, у разі, якщо вона підніметься вище очікуваного, є загроза підтоплення житлових будинків та під'їзних шляхів до ТЕЦ.

Разом з тим, в Іркутській області не вщухають масштабні лісові пожежі. Зокрема, від 10 серпня площа загоряння в області збільшилася на 99,3 тис. га. Наразі вогнем охоплено 769 тис. 868 га. Повідомляється, що упродовж минулої доби в регіоні рятувальники ліквідували 12 лісових пожеж. Наразі пожежники намагаються приборкати вогонь у низці заповідників області. У МНС кажуть, що в зоні задимлення від лісових пожеж розташовані 74 населених пункти Іркутської області.

Нагадаємо, у червні майже 2,5 тисячі будинків опинилися під водою в Іркутській області Росії. Регіон затопили паводки місцевих річок. А вже у липні в Сибіру оголосили надзвичайний стан через масштабну лісову пожежу, яка охопила 600 тисяч гектарів. Найкритичніша ситуація склалася в Іркутській та Красноярській областях.

Відео Понад дві тисячі будинків опинилися під водою в Іркутській області

Регіон затопили паводки місцевих річок. Кілька днів там не припинялася злива. У регіоні оголошено надзвичайний стан. Рятувальники на гелікоптерах евакуюють сотні людей. Перекрита головна дорога Іркутської області. Висока вода залила із десяток мостів, щоб уникнути руйнування, їхні основи обсипають тисячами кубометрів ґрунту.  

Понад дві тисячі будинків опинилися під водою в Іркутській області

Залиште свій коментар

Вибір редакції