Програма допомоги ООН і ВБ під загрозою зриву

Блокада Гази поставила на грань зриву програму допомоги ООН і Всесвітнього Банку, - заявив замгенсека ООН.

Блокада Гази урядом Ізраїлю поставила на грань зриву програму допомоги ООН і Всесвітнього Банку сумою в 200 мільйонів доларів, заявив у четвер замгенсека ООН з політичних питань Лінн Паско, інформуючи Раду Безпеки.

"Ізоляція Гази, що триває, ставить під загрозу реалізацію спільного плану ООН і Всесвітнього банку по відновленню території," - сказав Паско.

Американський дипломат вважає неприйнятною енергетичну блокаду Гази, оголошену властями Ізраїлю у відповідь на ракетний обстріл своєї території, що почастішав.

"Майже півтора мільйони людей, що проживають у Газі, не можуть бути покарані за неприйнятні дії бойовиків і екстремістів," - сказав Паско.

Він привів дані Всесвітнього Банку, констатуючі посилення економічного спаду на палестинських територіях, включаючи падіння валового внутрішнього продукту на фоні зростання захворюваності і зубожіння.

Пасько відзначив, що в результаті повернення урядом Ізраїлю палестинських податків, заробітна платня в суспільному секторі була виплачена.

В середу Генсек Пан Гі Мун закликав уряд Ізраїлю відмовитися від енергетичної блокади Гази, що ущемляє права цивільного населення.

Засідання "близькосхідного квартету", що включає Росію, США, ООН і ЄС, відбудеться в Нью-Йорку найближчої неділі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: