Програміст, який зупинив вірус-здирник WannaCry, може загриміти за ґрати терміном до 40 років

Чоловіка звинувачують у поширенні зловмисного програмного забезпечення.

Програмісту з Великої Британії Маркусу Хатчинсу, який зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry, може загрожувати до 40 років в'язниці.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" із посиланням на The Telegraph.

Зокрема, американський адвокат Тор Екеланд заявив, що у разі підтвердження звинувачень у поширенні зловмисного програмного забезпечення, Хатчинса можуть відправити за ґрати до 40 років.

Зазначається, що програмісту інкримінують участь у створенні та розповсюдженні ПЗ Kronos, яке використовувалося для викрадення інформації про банківські онлайн-операції та даних кредитних карт.

За твердженням уряду США, Хатчинс рекламував і продавав зазначену програму з метою особистої вигоди. Kronos вперше виявили в липні 2014 року

На початку серпня 23-річного Хатчинса агенти ФБР заарештували в штаті Невада, де він брав участь у конференції в області кібербезпеки.

Наголошується, що програміст став відомий світу в травні 2017 року, коли зупинив вірус WannaCry, що атакував 230 тисяч комп'ютерних систем в 150 країнах світу. Тоді Хатчинса нагородили 7 800 фунтами стерлінгів, які він вирішив віддати на благодійність.

ВідеоУкраїна стала найбільшою жертвою вірусу "Petya"

Залиште свій коментар