Пройшов саміт ЄврАзЕС

ЄврАзЕС знайшло нових керівників і правову основу для Митного Союзу, а також підписало ряд угод.

Лідери країн ЄврАзЕС на саміті в Душанбе затвердили нового генсека й голову організації, підписали документи з формування правової бази Митного Союзу та домовилися про проведення наступного саміту в Москві у травні або червні 2008 року.

Новим генеральним секретарем ЄврАзЕС замість Григорія Рапоти вибраний представник Казахстану Таїр Мансуров - аким Північно-Казахської області, колишній посол Казахстану в Росії. Його кандидатура була схвалена на раді глав держав-членів ЄврАзЕС у вузькому складі, повідомив президент Росії Володимир Путін на засіданні міждержради організації.

"Ця людина з великим досвідом, її добре знають в Росії, він вісім років був послом Казахстану в Росії. Останнім часом він очолював один із регіонів Казахстану," - сказав президент Росії.

Кандидатуру Мансурова на пост генерального секретаря ЄврАзЕС вніс Казахстан.

Попередник Мансурова Григорій Рапота був призначений на посаду генсека ЄврАзЕС у жовтні 2001 року.

Головою ЄврАзЕС обрано Таджикистан. Очолювати роботу організації буде президент республіки Емомалі Рахмонов.

"На нараді глав держав у вузькому складі ухвалено рішення: головою ЄврАзЕС вибрати Республіку Таджикистан і, відповідно, президента Таджикистану Емомалі Рахманова," - сказав президент Росії Володимир Путін на засіданні міждержради ЄврАзЕС.

Представник Таджикистану буде головою інтеграційного комітету організації.

Країна-голова в ЄврАзЕС обирається згідно з плановою ротацією, за алфавітом. Таджикистан прийняв головування в організації у Росії.


За підсумками саміту підписано ряд документів і ухвалені рішення по інтеграційній співпраці в рамках держав Співтовариства.

Зокрема, лідери країн ЄврАзЕС ухвалили рішення про надання статусу спостерігача при ЄврАзЕС Міждержавному авіаційному комітету.

Крім того, ухвалені рішення з деяких бюджетних питань, заслухано інформацію про хід виконання внутрідержавних процедур, необхідних для вступу в силу міжнародних договорів, укладених в рамках ЄврАзЕС .

Президенти країн ЄврАзЕС розглянули проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Співробітництво між ООН і Євразійським економічним співтовариством", який був внесений на обговорення 62-ою сесії Генасамблеї ООН.

Резолюцією буде офіційно зафіксовано визнання ЄврАзЕС як дієздатного та вигідного партнера системи ООН. Таким чином, буде укріплена юридична основа взаємодії ООН зі співтовариством, підвищена обізнаність структур ООН про діяльність ЄврАзЕС.

Передбачається, що після ухвалення резолюції взаємодія ООН і ЄврАзЕС буде відображена в черговій традиційній дворічній консолідованій доповіді Генсека ООН "Про співпрацю ООН з регіональними та іншими організаціями", яка буде представлена на 63-й сесії Генасамблеї ООН восени 2008 року.

Лідери ЄврАзЕС домовилися продовжити роботу над проектом концепції ефективного використання водноенергетичних ресурсів Центральноазіатського регіону, проте до цієї роботи будуть залучені міжнародні експерти.

Що стосується роботи над концепцією формування спільного енергетичного ринку ЄврАзЕС , глави держав співтовариства домовилися, що проект концепції запропонує російська сторона, а потім він буде винесений на розгляд главам урядів.


Лідери ЄврАзЕС також погодилися збільшити склад чисельності секретаріату міжпарламентської асамблеї ЄврАзЕС на три люди - з 12 до 15 чоловік.


Наступне засідання міждержради ЄврАзЕС відбудеться в Москві наприкінці осені – на початку літа наступного року.

"Засідання відбудеться в Москві, час буде уточнено - травень або червень," - сказав Рапота на засіданні міждержради ЄврАзЕС на рівні глав держав у розширеному складі.


У ЄврАзЕС входять Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан. Вірменія, Молдавія і Україна мають статус спостерігачів при ЄврАзЕС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: