Прокуратура Чечні організувала перевірки щодо інформації про масові викрадення геїв у республіці

До Генеральної прокуратури надійшли запити уповноваженого з прав людини в РФ і видання" Нова газета".

Прокуратура та інші правоохоронні органи Чечні організували перевірки після публікації в "Новій газеті" інформації про масові викрадення людей в республіці.

Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на відповідь на запит прес-служби Генпрокуратури РФ.

Зокрема, на початку квітня в "Новій газеті" з'явився матеріал, у якому йшлося про масові затримання в Чечні жителів нетрадиційної сексуальної орієнтації. Прес-секретар глави Чечні Альва Карімов спростував дані газети і заявив, що в республіці у чоловіків "тільки одна орієнтація", про що можна судити по високій народжуваності.

На сайті газети пізніше було опубліковано заяву, у якій йшлося про погрози на адресу редакції. Главред Муратов зазначив, що редакція дуже рідко скаржиться на умови своєї роботи, але в цьому випадку рівень загрози "вище того рівня небезпеки, яке може прийняти на себе будь-яке медіа".

"До Генеральної прокуратури надійшли запити уповноваженого з прав людини в РФ Москалькової Т.Н. і видання" Нова газета" за фактом можливого масового викрадення людей у Чечні. Наразі органами прокуратури Чеченської Республіки і правоохоронними органами регіону організовані перевірки за фактом можливого викрадення людей ", - йдеться у відповіді відомства.

Раніше повідомлялося, що в Чечні здійснюють масові затримання жителів з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, зараз відомо про більше сотні затриманих осіб як представників ЛГБТ, так і тих, кого підозрюють у нетрадиційній сексуальній орієнтації. 

Залиште свій коментар