Прокуратура на півночі Італії відкрила провадження щодо спалаху коронавірусу в регіоні

Прокуратура на півночі Італії відкрила провадження щодо спалаху коронавірусу в регіоні

Фото: Associated Press

Місто Бергамо в Ломбардії найбільше постраждало від епідемії.

Прокуратура північного італійського міста Бергамо розпочала розслідування щодо спалаху коронавірусу в регіоні.

Про це повідомила прокурорка Марія Крістіна Ротта, пише CNN.

Місто Бергамо в Ломбардії найбільше постраждало через епідемію COVID-19. У регіоні одному з перших запровадили обмеження щодо коронавірусу. 

Місцевий мешканець Лука Фуско, батько якого в березні помер від коронавірусу, створив групу у соцмережі Noi Denunceremo, щоб притягнути до відповідальності владу. Наразі у групі 48 тисяч членів.

"Ми знали, що є проблеми. Ми бачили випадки в Кодоньо, ми бачили випадки на півночі Італії - і ніхто на початку нічого не робив", - розповів Фуско. 

Крім того, профспілка лікарів офіційно подала скарги до прокурорів у десяти регіонах щодо дефіциту засобів індивідуального захисту для медичного персоналу. "Не вистачає належних засобів індивідуального захисту для лікарів, які працюють з COVID-19. Велика кількість інфекцій пов'язана з нестачею фільтр-масок FFP2 та FFP3", - заявив в понеділок національному секретарю профспілки Карло Палермо.

Слід зауважити, що 150 італійських лікарів померли від COVID-19. Загалом медичні працівники становлять 10% усіх інфекцій в країні.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повернення з Італії: які знання привезли українські медики і що планують робити найближчим часом

Повернення з Італії: які знання привезли українські медики і що планують робити найближчим часом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація