Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Державне обвинувачення зменшило обсяги нафти, розкрадання якої інкримінується екс-главі ЮКОСа, зі 147 до 127 млн тонн.

Державне обвинувачення у справі екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і колишнього голови "Менатеп" Платона Лебедєва знизило на 20 мільйонів тонн обсяг нафти, розкрадання якій інкримінується підсудним.

Під час дебатів прокурор Гульчехра Ібрагімова заявила, що позиція слідства про розкрадання підприємцями 147 мільйонів тонн нафти в період з 1998 по 2000 роки частково не знайшла свого підтвердження. Прокуратура вважає, що за цей період було вкрадено 127 мільйонів тонн нафти.

Скорочення обсягу нафти спричинило зменшення суми, у розкраданні якої звинувачують підсудних. За словами прокурора, вартість викраденої нафти становила 424 мільярда рублів, а не 492 мільярда.

Справа Ходорковського і Лебедєва зараз розглядається в Хамовничеському суді Москви.

15 жовтня судове засідання було завершено на прохання обвинувачення, подальші слухання відбудуться в понеділок. Як очікується, представники прокуратури продовжать аналіз доказів провини підсудних.

Справа ЮКОСа – одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни у низці економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній "Роснефти".

Багато експертів на Заході досі вважають справу ЮКОСа політично мотивованою, однак російська влада це категорично спростовує.

Читайте також:

Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

Ходорковський і Лебедєв вперше дали очне інтерв'ю

Більшість росіян не вірять у справедливість справи Ходорковського

Завершено слідство у другій справі Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: