Прокуратура "пробачила" Ходорковському ще понад сто тонн нафти

Обвинувачення знизило обсяг нафти, в розкраданні якої обвинувачуються Ходорковський та Лєбєдєв на 132 мільйона тонн. Також їм можуть скоротити термін ув'язнення до 10 років.

Російська прокуратура знизила на 132 мільйона тонн обсяг нафти, в розкраданні якої обвинувачуються колишній глава ЮКОС Михайло Ходорковський і екс-керівник МФО "Менатеп" Платон Лєбєдєв.

Як заявив в ході дебатів в Хамовницькому суді Москви держобвинувач Валерій Лахтін, прокуратура прийшла до висновку, що всього за період з 1998 по 2003 роки організована група, очолювана Ходорковським і Лєбєдєвим, здійснила розкрадання понад 218 млн тонн нафти загальною вартістю 824 млрд рублів.

Раніше слідство інкримінувало підсудним розкрадання нафти в обсязі приблизно 350 млн тонн. 15 жовтня прокуратура знизила на 20 млн тонн обсяг нафти, вкраденої ЮКОСом. У понеділок обсяг викраденої нафти було вирішено скоротити на третину.

Як в черговий раз заявив Лахтін, на думку прокуратури, фігуранти справи викрадали нафту шляхом її покупки у дочірніх компаній "Самаранефтегаз", "Юганскнефтегаз", "Томскнефть-ВНК" за заниженими цінами. Чергова згадка цього факту викликала сміх у підсудних, які раніше вказували, що це звичайна практика, в якій немає нічого протизаконного.

Як повідомив держобвинувач Лахтін, з 4 млн 584 тис. тонн нафти, які були реалізовані через дочку "ЮКОСа" з червня по грудень 2001 року, були виключені 5 кг. Така точність знову повеселила Ходорковського і Лебедєва, які зустріли цей висновок іронічними посмішками.

Звинувачення продовжує висловлюватися по другому епізоду, інкримінованого підсудним. Всього у справі Ходорковського і Лєбєдєва таких епізодів чотири.

Відзначимо, що минулого тижня прокуратура запропонувала пом'якшити покарання підсудним. Прокурор Гульчехра Ібрагімова запропонувала застосувати статтю 171.1 КК РФ "Легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом" з урахуванням поправок, внесених президентом і прийнятих в 2010 році. Мєдвєдєв запропонував у рамках гуманізації судової галузі проявляти поблажливість до тих, хто скоїв економічні злочини.

Як пізніше Ібрагімова пояснила журналістам, цей закон має зворотну силу і таким чином може поліпшити становище обвинувачених. Максимальний термін позбавлення волі за цією статтею в результаті поправок було зменшено з 15 до 10 років. Експерти пов'язали такий несподіваний поворот у справі ЮКОСа з ослабленням позицій лобістів в уряді, які проводять ідею тривалого терміну для Ходорковського і Лєбєдєва.

Справа ЮКОСа – одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни у низці економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній "Роснефти".

Багато експертів на Заході досі вважають справу ЮКОСа політично мотивованою, однак російська влада це категорично спростовує.

Читайте також:

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

Ходорковський і Лебедєв вперше дали очне інтерв'ю

Більшість росіян не вірять у справедливість справи Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: