Прокуратура просить для Ходорковського 14 років в'язниці

Прокуратура попросила для Ходорковського і Лєбєдєва по 14 років тюрми, а також врахувати пом'якшувальні обставини.

Колишній глава ЮКОСу Михайло Ходорковський і екс-керівник МФО "Менатеп" Платон Лєбєдєв повинні отримати по 14 років позбавлення волі кожен. Таку позицію оголосила сторона звинувачення в Хамовницькому суді Москви.

Виступ держобвинувачення тривав кілька днів. Завершуючи його, прокурори попросили визнати Ходорковського і Лєбєдєва винними і призначити покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму.

Згаданий термін включає в себе покарання, призначене підсудним за першим вироком від 2005 року. Тоді Ходорковський і Лєбєдєв визнані винними за сімома статтями КК РФ і засуджені на 8 років позбавлення волі кожен. Іншими словами, як роз'яснили потім адвокати, якщо суд погодиться з новими термінами, то на свободу Ходорковський і Лебедєв вийдуть в 2017 році.

Також прокурор попросив суд звільнити Ходорковського і Лєбєдєва від покарання за епізодом про розкрадання акцій Східної нафтової компанії (ВНК) та їх легалізації, оскільки за цим звинуваченням минув строк давності притягнення до кримінальної відповідальності. Прокурор Валерій Лахтін, тим не менш, заявив, що вважає їх провину по цьому епізоду доведеною.

При призначенні покарання прокуратура просить врахувати наявність пом'якшувальних обставин. Як заявив в ході дебатів сторін прокурор Валерій Лахтін, такими є наявність у підсудних малолітніх дітей. Держобвинувач звернув також увагу суду на захворювання у Платона Лєбєдєва.

Справа ЮКОСа – одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни у низці економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній "Роснефти".

Багато експертів на Заході досі вважають справу ЮКОСа політично мотивованою, однак російська влада це категорично спростовує.

Читайте також:

Ходорковський передбачив швидкий крах путінської системи

Прокуратура "пробачила" Ходорковському ще понад сто тонн нафти

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: