Промову Туска про загибель Ту-154 Сейм зустрів криками "Ганьба!"

Туск розповів Сейму про неприпустимість роздування "холодної війни" між Росією і Польщею через трагедію під Смоленськом.

Брат загиблого президента Польщі Леха Качинського Ярослав демонстративно покинув зал засідань Сейму після того, як завершив свій виступ прем'єр-міністр країни Дональд Туск. Виступ Туска, в якому він говорив про неприпустимість роздування "холодної війни" між Росією і Польщею через трагедію під Смоленськом, був зустрінутий депутатами неоднозначно. Зокрема, багато хто з парламентаріїв висловлювали своє несхвалення криками "Ганьба!".

Туск, виступаючи перед депутатами, заявляв, що опозиційні сили, які наполягають на обговоренні версії теракту як причини загибелі Леха Качинського і багатьох високопоставлених польських чиновників, хочуть не дізнатися правду про події 10 квітня 2010 року, а нажити ворога у вигляді Росії.

Він підкреслив, що перед польським урядом стоять два завдання - з'ясувати правду і зберегти відносини з Росією. Також він підкреслив, що Польща має більш повні матеріалами по катастрофі.

Про які саме документи йдеться - не повідомляється. До теперішнього часу Польща не надала жодних матеріалів, які не були б опубліковані Міждержавним авіаційним комітетом.

Слідом за Туском на трибуну піднявся міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер, який 18 січня був одним з ключових доповідачів по польській версії доповіді про катастрофу Ту-154. Він заявив, що доповідь, в якій вказувалося на недоліки у роботі російських диспетчерів, не потрібно сприймати як звинувачення на адресу співробітників аеропорту "Смоленськ-Північний".

Варто зазначити, що пізніше Качинський повернувся в зал засідань і виступив з промовою від імені партії "Право і справедливість", яку він очолює. Його виступ містив критику на адресу МАК, який, на думку Качинського, не надав Польщі багато документів, що стосуються аварії. Також він поклав відповідальність за катастрофу на Росію і запропонував Сейму відкинути звіт МАК.

Звіт МАК, в якому говорилося про порушення, зроблені у ході польоту польськими пілотами Ту-154, був опублікований 12 січня 2011 року. Він викликав негативну реакцію у Варшаві, де звіт був названий однобоким. 18 січня Польща представила свою власну доповідь і оприлюднила переговори диспетчерів, які не призначалися до публікації. Згодом вони були викладені на сайті МАК.

Читайте також:

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Журналістське розслідування: літак Качинського не міг розлетітися на шматки

Польські ЗМІ: росіяни підклали до труни Качинського чужу руку

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: