Пропаганда, хакерство та підрив довіри: у сенаті США підтвердили втручання РФ у президентські вибори

Дата публікації
Перегляди
1787
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пропаганда, хакерство та підрив довіри: у сенаті США підтвердили втручання РФ у президентські вибори

Фото: Reuters

Путін і російський уряд створювали явні преференції обраному президенту Трампу.

Комітет з розвідки Сенату США підтвердив висновки розвідки про втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.

Про це йдеться у звіті комітету, опублікованому 3 липня.

"Ми вважаємо, що президент Росії Володимир Путін в 2016 році санкціонував кампанію, спрямовану на президентські вибори в США", - йдеться у звіті.

Як зазначається, цілі Росії полягали в підриві довіри громадськості до демократичного процесу в США, приниженні опонента Трампа Гіларі Клінтон, завданні збитку її можливості бути обраною і потенційному президентству.

"Ми також вважаємо, що Путін і російський уряд створювали явні преференції обраному президенту Трампу", - наголошують у звіті. Комітет США згадує шляхи російської пропаганди Росії, зокрема за допомогою медіа Sputnik та RT (Russia Today).

Повідомляється, комітет вивчав аналітичну роботу, виконану розвідувальним співтовариством від січня 2017 року, а також джерела, на яких вона ґрунтувалася, і не бачить жодних причин оскаржувати його висновки. Однак розслідування буде продовжуватися.

Згідно з опублікованою у травні комітетом з розвідки Сенату США розсекреченою частиною доповіді, підготовленої за участю ЦРУ, ФБР та Агентства національної безпеки, Кремль втручався в перебіг президентських виборів у США в 2016 році.

Зокрема російські хакери перед американськими президентськими виборами 2016 року здійснювали кібератаки на сервери Демократичної партії, а також під час виборчої кампанії за дорученням Москви поширювали пропаганду в соцмережах з метою вплинути на її результати на користь Дональда Трампа.

Нагадаємо, у квітні конгрес Сполучених Штатів Америки опублікував доповідь щодо зв'язків і змови передвиборчого штабу президента Дональда Трампа з Росією. "Немає жодних доказів, що кампанія Дональда Трампа влаштовувала змови, співпрацювала або координувалася з Росією", - цитує висновки комітету президент Дональд Трамп. Разом з тим зазначається, що Росія протягом щонайменше останнього десятиліття веде інформаційну війну проти країн Заходу. Йдеться і про те, що Росія намагалася інформаційно, кібернетично повпливати на вибори у Сполучених Штатах, при цьому влаштовуючи періодичні атаки.

Росія втручалася в американські вибори, аби допомогти Трампу – Комітет Сенату США

Росія втручалася в американські вибори, аби допомогти Трампу – Комітет Сенату США

Наступна публікація