Пропуск до ЄС за "паспортами вакцинації" може запрацювати вже у червні — президентка Єврокомісії

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пропуск до ЄС за "паспортами вакцинації" може запрацювати вже у червні — президентка Єврокомісії

Фото: Associated Press

Урсула фон дер Ляєн повідомила про прогрес у роботі над дозволом подорожувати всередині та до ЄС.

Система пересування на території країн Євросоюзу за до допомогою "сертифікатів вакцинації" від коронавірусу може запрацювати вже цього червня. 

Це підтвердила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції за підсумками неформальної зустрічі лідерів країн ЄС в Португалії.

"Ми повинні уможливити поїздки в ЄС та всередині нього. Я рада повідомити, що юридична і технічна робота над дорожнім сертифікатом, сертифікатом вакцинації, йде повним ходом, так що вона може почати роботу з червня", - йдеться у її заяві.

Політична угода про запуск такої системи може бути досягнута ще до кінця травня, сказала фон дер Ляєн.

Це уможливить поїздки в Євросоюз із третіх країн для тих, хто зможе надати достовірні докази про те, що вони:

  • отримали щеплення;
  • перехворіли на COVID-19 і мають антитіла;
  • не інфіковані коронавірусом, що підтверджується негативним тестом.

Нагадаємо, "паспорти вакцинації", які готуються запровадити країни Євросоюзу, можуть набути чинності від 15 червня. В Єврокомісії сподіваються, що використання таких сертифікатів дозволить відновити подорожі у період туристичного сезону.

Як йдеться у роз'ясненні, оприлюдненому на сайті Європарламенту, цифрові зелені сертифікати безкоштовно видаватимуться у цифровому або паперовому вигляді всім громадянам ЄС, а також громадянам третіх країн, які легально знаходяться на території країн-членів. Ці документи міститимуть інформацію щодо вакцинації, проведених тестів або набутого імунітету, а також мінімально необхідні персональні дані, включаючи ім'я та дату народження володаря документу та дату його видання. Ця інформація буде захищена та може бути доступною за допомогою QR-коду, який також використовуватиметься для верифікації автентичності документу та особи його носія.

Сертифікати видаватимуться громадянам ЄС, незалежно від того, чи вони пройшли вакцинацію, або не хочуть її проходити. Окремо наголошується, що запровадження цифрових зелених сертифікатів не передбачає зобов’язання на проходження вакцинації або права особи на таке щеплення. При цьому розробка та реалізації стратегії вакцинації належить до компетенції кожної з країн-членів ЄС.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація