Проросійські німецькі популісти оголосили про початок кінця політичної кар'єри Меркель

Після болючої поразки на регіональних виборах канцлер може навіть не очолити ХДС на виборах Бундестагу наступного року.

На місцевих виборах Мекленбург-Передня Померанія на північному сході Німеччини правопопулістська політична сила "Альтернатива для Німеччини" набрала більше голосів, ніж партія канцлера. Ця поразка для 62-річної Ангели Меркель особливо принизлива, адже вона зазнала її у власному виборчому окрузі, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

"Альтернатива для Німеччини" існує тільки три роки та створена саме як відповідь на політику Меркель. Партія вже перемогла в 9 із 16 виборчих округів країни і має своїх депутатів в Європейському парламенті. Вона прихильна до політики Кремля та виступає за зняття з РФ санкцій, а також визнає анексію Криму. Саме ця політична сила претендує на те, щоб поховати кар'єру канцлерки. "Нарешті ми стали опозицією тепер уже і в Шверіні. І сподіваємося через рік зайти в Бундестаг. І, мабуть, сьогодні – початок кінця для канцлерства Ангели Меркель", - заявив головний кандидат партії "Альтернатива для Німеччини" від землі Мекленбург-Передня Померанія Лейф-Ерік Холм.

ВідеоПартія Ангели Меркель поступилася правим популістам на місцевих виборах на півночі Німеччини

Популярністю ця партія завдячує передусім міграційній проблемі в Європі. Соціологи кажуть, що "Альтернативі для Німеччини" вдалося в правильний час зловити і голосно назвати страхи пересічних німців про неконтрольований наплив мігрантів, ісламізацію країни і втрату звичного соціального добробуту. Однак перемогу саме на останніх виборах тільки цим пояснити важко. Адже в уже згаданій федеральній землі біженців найменше з усіх регіонів ФРН.

Меркель під час саміту G20 у Китаї вже висловила своє розчарування результатом виборів. "Християнсько-демократична партія зробила гарну роботу щодо бюджету, зниження рівня безробіття, а також економічного процесу – і не змогла скористатися її плодами, бо національні питання, зокрема, біженців та їхньої інтеграції, домінували в кампанії", - пояснила вона.

Рівно за рік Німеччина обиратиме наступний парламент, а той формуватиме новий уряд. Найактуальніше питання зараз – чи знайде Меркель підтримку у власній партії, щоби балотуватися знову. Сама вона це питання поки що залишає без відповіді.

Як уже повідомлялося, на північному сході Німеччини, де в неділю, 4 вересня, відбулися місцеві вибори, опитування виборців на виході з дільниць засвідчили, що партія "Альтернатива для Німеччини", яка не підтримує політику Ангели Меркель щодо мігрантів, випередила партію Християнсько-демократичного союзу, відсунувши її на третє місце.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: