Протест десятиріччя у Франції: мітингарі трощать вітрини та б’ються з поліцією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через страйк для туристів закрили Ейфелеву вежу.

У Франції не вщухають протести  проти запропонованої президентом пенсійної реформи. Це  найбільший страйк за час президентства Еммануеля Макрона. На вулиці вийшли сотні тисяч демонстрантів, деякі ЗМІ нарахували понад півтора мільйони людей йдеться у ТСН.12:00.

Потрощені вітрини, заблоковані дороги, згарища на узбіччях. Франція оговтується від бурхливих нічних протестів, що спалахнули одразу у 50 містах. За підрахунками поліції, на вулиці вийшло майже 800 тисяч обурених людей, втім місцеві ЗМІ припускають - ця цифра чи не вдвічі більша. Це наймасштабніший протест у країні за останнє десятиріччя.

Загальнонаціональний страйк об'єднав представників різних професій: вчителів, водіїв, лікарів, медиків і поліцейських. Невдоволені запропонованими президентом змінами до пенсійної реформи, люди почали виходити на вулиці.

Із гаслами, стягами та транспарантами люди крокують центральними вулицями міст. Їх тут - десятки тисяч. Надвечір спалахують перші сутички із правоохоронцями. У поліцейських летить каміння та феєрверки, вони відповідають кийками та сльозогінним газом. Люди намагаються зводити перші барикади - запалюють купи сміття.

Відео Потрощені вітрини та заблоковані дороги: Франція оговтується від бурхливих нічних протестів

У Франції не вщухають протести проти запропонованої президентом пенсійної реформи. Це - найбільший страйк за час президентства Емануеля Макрона. На вулиці вийшли сотні тисяч демонстрантів, деякі ЗМІ нарахували їх навіть понад півтора мільйони. Як минула ніч протестів – у сюжеті.  

Потрощені вітрини та заблоковані дороги: Франція оговтується від бурхливих нічних протестів

На одній із центральних вулиць Парижа привезли та підпалили будівельний фургон. Трощили зупинки, вітрини - усе, що траплялось на шляху. У сутичках постраждав і місцевий фотограф, який саме знімав протест. За ніч поліцейські затримали майже сотню осіб.

Через страйк громадський транспорт у Франції практично припинив роботу. Курсують лише кілька високошвидкісних поїздів. Через брак персоналу призупинено роботу однієї з головних визначних пам'яток країни - Ейфелевої вежі. У профспілці вже оголосили, що страйк триватиме щонайменше до 9 грудня.

Кореспондент ТСН Олександра Гутнік

Залиште свій коментар

Вибір редакції