Протести чи вибори: у Росії в єдиний день голосування тисячі людей мітингували проти пенсійної реформи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вже відомо про майже тисячу затриманих по всій країні.

Сотні тисяч росіян протестують 9 вересня в єдиний день голосування проти підняття пенсійного віку. Акція прибічників запеклого опозиціонера Олексія Навального прокотилася від Владивостока до Калінінграда. І охопила щонайменше 83 міста. Влада ж протести заборонила. І тепер  усіляко намагається їх зупинити.

Затримують не лише співробітників опозиційного штабу, а й сотні мирних демонстрантів. У Москві було найтихіше, але навіть тут правоохоронці побили журналістку опозиційного телеканалу "Дождь". За останніми даними, по всій Росії затримали більше 839 громадян.

Людей закликав вийти на вулиці опозиціонер Олексій Навальний - сам він зараз під арештом. У Москві мітингує переважно молодь.

Відео Царя у відставку. Росіяни протестують проти підняття пенсійного віку

Сотні тисяч росіян протестують проти підняття пенсійного віку. Акція прибічників запеклого опозиціонера Олексія Навального прокотилася від Владивостока до Калінінграда. І охопила щонайменше 83 міста. Влада протести заборонила. І тепер усіляко намагається їх зупинити. Затримують не лише співробітників опозиційного штабу, а й мирних демонстрантів. 

Царя у відставку. Росіяни протестують проти підняття пенсійного віку

Активісти протестують із численними плакатами та вигукують "поверніть наші гроші", "Путін – вор", "імпічмент" та "долой царя". За словами протестувальників, вони виходять на вулиці для того, щоб боротися за своє майбутнє.

Ще кілька років тому президент Путін любив похвалитись, що в РФ на відміну від України пенсійний вік не змінюватимуть. Російські пенсії були однією з головних приманок для населення при окупації Криму і Донбасу. Зараз він каже, що лишати таку розкіш далі - неможливо.

"Законопроектом передбачається поступове підвищення пенсійного віку.. Прошу вас поставитися до цього з розумінням", - заявив Путін у своєму відеозверненні.

Чоловіки в РФ виходитимуть на пенсію у 65 років, жінки у 60. Найдоступніше хитру бухгалтерію Кремля росіянам, які проживуть на пенсії лише півтора року, пояснив опозиціонер Олексій Навальний.

"Я середній громадянин і я помру через півтора року після виходу на пенсію – і за ці півтора року мені виплатять лише 398 тисяч рублів. А де решта 3 мільйони 700 тисяч, куди вони пішли? А от туди і пішли, вкрав їх Путін", - розповів Навальний.

Пояснення Навального подивилося мільйони людей . І вже від початку року Росія вибухає протестами. Нинішня акція мала стати одною з наймасштабніших. Влада заборонила її проведення. Арешти нині йдуть по всій країні .

Фотогалерея Мітинги проти пенсійної реформи у Росії: сотні затриманих, поліція била протестувальників (24 фото)

Холодильник звісно завдав серйозного удару по телевізору. Та навряд чи критичного. 70% продовжують підтримувати діяльність Путіна на посаді президента, а весь негатив кремлівські технологи перевели на прем'єра Медведєва, який любив свого часу казати, що "грошей немає, але ви тримайтеся".

Попри заборону акції люди все одно вийшли . Затримання відбуваються у десятках російських міст. Почали у Владивостоці і далі по всій країні. Та у Москві, де багато закордонних телекамер,масового завантаження в автозаки не було. Мабуть у Кремлі не хотіли псувати картинку на день виборів, або перепризначення мера російської столиці.

Роман Цимбалюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції