Протести можуть спалахнути знову: Китай готує суперечливий закон про нацбезпеку Гонконгу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше Пекін не наважувався на такий крок.

Китай збирається ввести в Гонконзі новий закон про нацбезпеку, який може заборонити будь-яку підривну діяльність проти центрального уряду КНР, як тероризм, сепаратизм та іноземне втручання в справи автономного району.

Про це пише BBC.

Національний Народний Конгрес Китаю, законодавчий орган, обговорить це питання під час свого відкриття в п'ятницю, 22 травня.

Зазначається, що цей крок може викликати сильну опозицію на міжнародному рівні і в самому Гонконзі. Ще нещодавно там спалахнули потужні протести за демократію, які тривали кілька місяців.

Водночас "мініконституція" Гонконгу, Основний закон, вимагає ухвалення такого документу, але це не вдалося зробити в умовах широко опору опозиції. Основний закон був запроваджений, коли Велика Британія передала суверенітет Гонконгу Китаю 1997 року, і передбачає певні свободи, недоступні у материковому Китаї.

Пекін завжди мав право вводити закон про національну безпеку до Основного закону, але раніше утримувався від цього.

У вересні в Гонконзі выдбудуться вибори у власний законодавчий орган. Якщо попередній успіх продемократичних партій повториться, рішення уряду може бути заблоковане.

Нагадаємо, 2019-го в Гонконгу упродовж місяців тривали протести, які почалися через плани адміністрації ухвалити закон про екстрадицію правопорушників до материкового Китаю на запит Пекіна. Однак навіть відмова місцевої влади від цих планів не призвела до припинення демонстрацій, частина з яких переростала у силове протистояння з правоохоронцями. За даними організаторів, у деякі дні в акціях брали участь понад мільйон людей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції