Протести у Гонконзі: поліція розігнала студентів сльозогінним газом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Студенти блокують дороги.

Біля Міського університету Гонконгу в районі Коулун Тон поліцейські застосували сльозогінний газ для розгону протестувальників. Про це повідомляє радіостанція RTHK.

Заворушення сталися після того, як демонстранти в масках спробували перекрити дороги.

У понеділок місто охопила нова хвиля заворушень, у яких в основному беруть участь студенти. Вони почали блокувати дороги в різних районах, намагючись паралізувати рух автотранспорту.

У вівторок були припинені заняття практично у всіх місцевих університетах. Порушено рух автобусів по десятках маршрутів, зачинено кілька станцій метро.

За останній день під час різних інцидентів було поранено понад 60 осіб. Двоє постраждалих перебувають у критичному стані, зокрема 21-річний студент коледжу, який отримав вогнепальне поранення в живіт.

Нагадаємо, з березня сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації. Їх спричинив намір влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади до материкового Китаю. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей. Це були найбільші протести в Гонконзі з того часу, відколи ця колишня британська колонія була передана Китаю 1997 року.

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинений на невизначений термін. Однак протести не вщухли - мітингарі вимагають остаточної відмови від цього закону, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

9 листопада у Гонконгу 22-річний студент помер після падіння з висоти, коли ухилявся від сльозогінного газу поліцейських.

Відео Влада Гонконгу офіційно відкликала законопроєкт, який спричинив масові заворушення

Йдеться про документ, який мав дозволити екстрадицію правопорушників  на материкову частину Китаю. Гонконг має значну автономію у складі країни. Критики закону переконані - впровадження цього документу могло спростити переслідування дисидентів та несправедливо засуджених людей. Саме через це рішення від початку літа у Гонконгу не припинялися масові протести.  

Влада Гонконгу офіційно відкликала законопроєкт, який спричинив масові заворушення

Залиште свій коментар

Вибір редакції