Протести в Барселоні. В Каталонії оголосили загальну забастовку, а Пучдемон здався прокуратурі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колишнього главу уряду Каталонії відпустили одразу.

Сотні тисяч людей в Барселоні приєдналися до "маршу свободи" на знак протесту проти судового вердикту щодо лідерів регіонального сепаратистського руху. 

Про це 18 жовтня повідомляє Euronews.

Страйкують працівники громадського транспорту. Потяги і автобуси ходять зі збільшеними інтервалами. В аеропорту Барселони скасовані десятки авіарейсів. Маніфестанти перекривають головні дороги автономії.

Тим часом колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон у п’ятницю добровільно прийшов до прокуратури Брюсселя після видачі Іспанією нового європейського ордера на арешт.

Пучдемон посилався на недоторканність, пов'язану з його обранням членом Європейського парламенту, хоча він не є депутатом ЄП.

Суддя вирішив залишити Пучдемона на волі, як це було і у випадку двох попередніх європейських ордерів на арешт (2017 та 2018 років).

Пучдемон втік з Іспанії до Бельгії після референдуму про незалежність Каталонії в 2017 році.

Нагадаємо 14 жовтня десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці Барселони, протестуючи проти обвинувальних вироків очільникам руху за незалежність Каталонії.

В аеропорту Барселони відбулися сутички між поліцією та мітингувальниками, через протести було скасовано 67 рейсів. Крім того, заблоковане залізничне сполучення з аеропортом "Барселона - Ель-Прат", також демонстранти заблокували кілька автострад. 

14 жовтня дев'ятеро з 12 обвинувачених очільників каталонського руху за незалежність були засуджені Верховним судом Іспанії до позбавлення волі на строки від дев'яти до 13 років. Їх засуджено за організацію забороненого Мадридом референдуму за відокремлення Каталонії від Іспанії, який відбувся у жовтні 2017 року. Дев'ятьох каталонських лідерів звинуватили у заколоті та чотирьох з них - у розтраті державних коштів. 

Відео Гаряча ніч у Барселоні: активісти перекрили кілька вулиць та палили сміттєві баки

Потрощили і вітрину невеличкої кав'ярні. Після того, як демонстранти запалили фаєри із закликами "Згори, Барселона", спалахнули сутички із правоохоронцями. Активісти жбурляли у копів каміння та сміття, ті почали відстрілюватись гумовими кулями. 11 осіб заарештували.  

Гаряча ніч у Барселоні: активісти перекрили кілька вулиць та палили сміттєві баки

Залиште свій коментар

Вибір редакції