Протести в Білорусі: масові затримання, "білі" мітинги та реакція міжнародної спільноти

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Протести в Білорусі: масові затримання, "білі" мітинги та реакція міжнародної спільноти

Associated Press

Чесні вибори і звільнення тисяч політв'язнів - вимоги протестувальників.

У Білорусі до заводів, які вже страйкують, сьогодні долучився гігант Белаз. Вдень в усіх куточках країни на мирні мітинги виходять люди в білому і з квітами. Уночі люди перекривають дороги і ризикують значно більше - за минулу ніч затримано 700 активістів, серед них є українці. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чесні вибори і звільнення тисяч політв'язнів - вимоги протестувальників. І на їхній бік починають переходити силовики, викидаючи на смітник свою форму. Навіть Ілон Маск запитав, чим допомогти? Що на це влада? Чи видно розв'язку?

Від самого ранку білоруські жінки вкотре долучаються до мирного протесту проти дій влади. Ланцюг солідарності підтримують і водії. 

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

А неподалік головних державних підприємств Білорусі працівники автозаводів Белаз та МАЗ, тракторного заводу МТЗ, хімкомбінату Азот у Гродно та багатьох інших підприємств влаштували страйки. Не хочуть ставати до роботи, доки влада не припинить насилля на вулицях та не перегляне результатів виборів. 

Сьогоднішні акції проходили переважно мирно. Чого не скажеш про ніч напередодні. Групи силовиків розганяли мітингарів і масово тягли в автозаки. Під час такого затримання у Гомелі помер 25-річний хлопець. У юнака не витримало серце. Це вже друга смерть від початку протестів. Родичі затриманих один за одним розповідають про свавілля, яке коїться у місцевих СІЗО. 

За попередню ніч білоруська міліція затримала близько 7 сотень людей. Серед арештованих і троє українців. Це Оксана Альошина, Костянтин Рєуцький та Євгеній Васильєв. Двоє останніх  - волонтери і журналісти. Де їх тримають та в якому вони зараз стані - такої інформації нашим консулам білоруська влада не надає. 

"Я би зараз радив українцям утриматися від поїздок до Білорусі, поки не встановиться якась більш-менш стабільна ситуація", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Тим часом відомі білоруси публічно виказуть підтримку своєму народу. Так, до відставки закликала Лукашенка письменниця та нобелівська лауреатка Світлана Алєксієвич.

"На мій погляд, влада оголосила війну своєму народу. Я бачу, як суспільство радикалізується на очах. Ніхто з нас і уявити собі не міг, як поводитиметься ОМОН", – заявила вона.

Колишній лідер групи Ляпіс Трубецкой Сергій Михалок коментує події у Білорусі  під час свого концерту в Одесі. І робить це у віршах. А один із білоруських блогерів закликає не стояти осторонь їхньої біди Біла Гейтса та Ілона Маска. Останній пропонує свою допомогу. 

Припинити криваве придушення протестів наполегливо закликає міжнародна спільнота. Дії білоруських силовиків засудили в офісі Організації Об'єднаних Націй. Державний секретар США Майк Помпео вже припустив запровадження санкцій проти Білорусі. І цього разу може йтися про обмеження поставок газу, який Мінськ лише нещодавно почав купувати, аби отримати енергетичну незалежність від Москви.

Припускають нові санкції і в Євросоюзі. Вже завтра Брюссель збирається обговорити ситуацію в Білорусі на спеціальній зустрічі. Якщо повідомлення про вбивства з боку білоруських силовиків підтвердяться - замість санкцій мова йтиме вже про Міжнародний кримінальний суд. Про таке заявив один з депутатів Європарламенту. 
 

Наступна публікація