Протести в Білорусі: Слідчий комітет відмовився відкривати справу щодо насильства силовиків

До органу звернувся член Координаційної ради Павло Латушко.

Білоруський Слідчий комітет відмовив члену Координаційної ради та ексміністру культури Павлу Латушко в порушенні кримінальних справ через насильство силовиків щодо протестуючих.

Про це Латушко повідомив у своєму Telegram-каналі, до допису якого прикріпив фото офіційного документа.

У Слідчому комітеті наголосили, що у зверненні відсутні відомості про конкретні злочини, потерпілих, а також про інші обставини. Саме тому підстав для проведення перевірки за цим зверненням немає. 

Зазначається, що СК перевіряє усі заяви про незаконне застосування правоохоронцями фізичної сили і спецзасобів, які отримує орган. "Відповідна правова оцінка буде дана після завершення перевірок, про результати яких заявникам повідомлять в установленому законом порядку", - йдеться в документі. 

Відповідь СК підписав начальник головного управління процесуального контролю Сергій Тішуко.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднило результати виборів. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви.

Протести тривають від 9 серпня. У неділю, 16 серпня, у десятках білоруських міст відбувся марш свободи – наймасовіша акція протесту в історії незалежної Білорусі. Від 17 липня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Кандидатка в президенти, яку підтримала більшість білорусів, Світлана Тихановська з Литви заявила, що готова стати національною лідеркою.

Відео У чому феномен протестів у Білорусі — влог "Сніданку з 1+1"

Трьох китів білоруського протесту європарламентарі номінували на премію Сахарова за свободу думки, і ці “кити” у Білорусі з жіночим обличчям - сьогоднішня іменинниця вчитель англійської мови Світлана Тіхановська, білоруський представник компанії Майкрософт Вероніка Цепкало, флейтистка Марія Колеснікова . Білорусь зараз взагалі на перших шпальтах, як колись Україна. Але Білорусь прийшла на шпальти не лише газет, але й підручників історії і політології достроково. Надто багато феноменів. Яких — дивімося у дослідженні Єгора Гордєєва. 

У чому феномен протестів у Білорусі — влог "Сніданку з 1+1"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів