Протести в Грузії: президентка Зурабішвілі оприлюднила політичне звернення

Дата публікації
Перегляди
1782
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Протести в Грузії: президентка Зурабішвілі оприлюднила політичне звернення

Фото: Associated Press

Зурабішвілі заявила, що стабільність в країні є її головною турботою.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала опозицію і владу країни знайти спільну мову і утриматися від загострення ситуації, що створилася в країні через провал конституційної реформи виборчої системи.

Про це повідомляє грузинський "Перший канал".

Зурабішвілі передусім, наголосила, що головне завдання влади країни - збереження стабільності. За словами президентки, це є її головною турботою і вимогою народу. "Ми всі повинні поважати цю вимогу", - сказала Зурабішвілі.

Вона також висловила жаль щодо провалу реформи виборчої системи й закликала зберігати спокій, щоб успішно провести парламентські вибори в 2020 році. 

"Дуже прикро, що так голосно озвучену ініціативу, яка відповідає рекомендаціям міжнародної спільноти, не змогли (або не захотіли) довести до кінця. Це призводить до негативної оцінки процесів, що відбуваються в нашій країні в той час, коли нам потрібна активна підтримка в усіх напрямках", - сказала вона.

Разом з тим, Зурабішвілі вважає, що процеси в парламенті не є нерозв'язною проблемою для країни або "кінцем демократії".

"Я закликаю владу і опозицію використовувати будь-яку можливість, щоб знайти спільну мову, поліпшити Виборчий кодекс і створити максимальні умови для чесних виборів. Я переконана, що існує ресурс для виходу з цього напруженого становища", - наголосила президентка Грузії.

Нагадаємо, надвечір у четвер, 14 листопада, у Грузії відновилися масові протестні акції. Люди протестують проти провалу голосування за зміну виборчої системи - зі змішаної на пропорційну.

Перед центральним офісом керівної партії Грузії "Грузинська мрія", де зібралася на засідання парламентська більшість, сталися сутички між протестувальниками та поліцією. В результаті постраждали двоє осіб: учасник акції - травмувався, а телеоператор зламав руку. Поліція оточила протестувальників. Нині мітингарі перейшли під будівлю парламенту і продовжили акцію там. Заявляють, не пІдуть з вулиць, поки депутати не проголосують за зміни до Конституції.

17 листопада у Грузії відбудеться масштабна акція протесту – влада стягує спецпризначенців

17 листопада у Грузії відбудеться масштабна акція протесту – влада стягує спецпризначенців

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1782
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація