Проти Гіларі Клінтон подали позов до суду

У США проти Гіларі Клінтон подали позов до суду: вона неконституційно стала держсекретарем.

Співробітник держдепартаменту США Девід Роудермел подав позов до суду Вашингтона з вимогою визнати антиконституційним призначення Гіларі Клінтон на посаду держсекретаря в адміністрації нового президента Барака Обами, повідомили представники правозахисної організації Judicial Watch, яка представлятиме інтереси Роудермела. 

Підставою для опротестовування призначення Клінтон її нинішній фактичний підлеглий назвав Першу статтю розділу VI Конституції США про виплати державним чиновникам, згідно з якою "жоден сенатор або член палати представників протягом терміну, на який він був вибраний, не може бути призначений на жодну з цивільних посад під юрисдикцією Сполучених Штатів, який був би створений в цей період, або платня за роботу на якому була збільшена в цей період".

Минулого тижня Гіларі Клінтон склала присягу як голова зовнішньополітичного відомства США. Під час сенаторського терміну Гіларі Клінтон, коли вона представляла у верхній палаті конгресу США штат Нью-Йорк, парламентарії збільшили зарплату держсекретаря - тоді Кондолізи Райс - з 186 тисяч 600 доларів до 191 тисячі 300 доларів на рік. У грудні конгрес знов знизив платню керівника Держдепу до колишнього рівня, щоб залишити можливість для призначення Клінтон. Проте, як стверджують правозахисники, факт підвищення зарплати мав місце, що позбавляє її можливості бути призначеною на головну дипломатичну посаду до 2013 року - коли закінчиться термін, на який жителі штату Нью-Йорк вибрали її сенатором.

Така практика вже застосовувалася раніше не раз при зміні адміністрації Білого дому, причому як демократами, так і республіканцями, того щоб дати можливість партійним працівникам з числа конгресменів або сенаторів зайняти урядові крісла. Подібні правові ігри дратували багато правозахисників, і цього разу позивач подав свій позов, "щоб раз і назавжди вирішити це питання". Роудермел заявляє, що не переслідує ні партійних, ні політичних, ні особистих інтересів.

"Дозволяти собі відходити від тексту конституції є ні що інше, як вибір дуже слизького шляху, який зведе нанівець верховенство права. Якщо конституція потребує змін, то її потрібно змінювати тими засобами, які вона для цього дає", - вважає американський дипломат.

Офіційно держдепартамент США поки відмовляється коментувати факт подачі судового позову.

Читайте також:

Клінтон не змогла додзвонитися Лаврову

Гіларі Клінтон стала держсекретарем США

Комітет сенату США підтримав Клінтон на посаду держсекретаря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: