Проти Лужкова  і його дружини порушать кримінальні справи

Російська міліція та прокуратура проводять перевірки дій Юрія Лужкова та Олени Батуріної і готуються порушити проти них кримінальні справи.

Слідчий комітет при прокуратурі РФ може в будь-який момент порушити кримінальні справи проти екс-мера Москви Юрія Лужкова та його дружини Олени Батуріної.

Про це повідомив опозиціонер Борис Нємцов.

Відомо, що органи СКП та МВС проводять дослідчі перевірки дій колишнього мера Москви і його дружини, глави холдингу "Інтеко" Олени Батуріної.

Перевірки пов'язані з заявами Нємцова і лідера ЛДПР Володимира Жириновського. Нємцов передавав правоохоронним органам заяви з проханням перевірити інформацію, що міститься в його доповідях "Лужков. Підсумки" і "Лужков. Підсумки - 2". Володимир Жириновський, у свою чергу, додав до заяви доповідь "Про корупційної діяльності уряду Москви".

Нємцов заявив журналістам, що за двома епізодами, описаним в його доповідях, вже зібрані всі докази і "в СКП тільки чекають відмашки на порушення справ".

Адвокат Жириновського Сергій Біляк сказав, що про початок дослідчої перевірки його інформували лише три тижні тому.

У діяльності Лужкова можуть бути виявлені ознаки зловживання посадовим становищем. Мова йде, зокрема, про продаж "Інтеко" уряду Москви ділянки на південному заході столиці.
Другим епізодом, який зацікавив слідчі органи, за Нємцова, став тендер на ремонт статуї "Робітник і колгоспниця".

Крім того, Нємцов розповів, що канал НТВ запросив його знятися у фільмі "Дорогий Юрій Михайлович", який планується показати в найближчу суботу, 2 жовтня.

Доповіді Бориса Нємцова стали приводом для кількох позовів з боку Лужкова і Батуріної. Колишньому градоначальникові вдалося відсудити в опозиціонера і газети "КоммерсантЪ", яка передрукувала частину доповіді, компенсацію. Вирок був оскаржений в ЄСПЛ. Також Лужков відсудив у Володимира Жириновського один мільйон рублів в якості компенсації за заяви лідера ЛДПР на адресу екс-мера, які прозвучали на зустрічі парламентаріїв з президентом.

Нагадаємо, 28 вересня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв підписав указ, яким відправив Лужкова, який керував Москвою більше 18 років, у відставку "у зв'язку з втратою довіри". В.о. градоначальника призначений Володимир Ресін, що раніше був заступником Лужкова.

Лужков написав листа Мєдвєдєву, в якому заявив про інформаційний терор щодо себе, метою якого повинна була стати його добровільна відставка.

У прес-службі Мєдвєдєва заявили, що лист не став причиною відставки Лужкова, глава держави прочитав його після підписання указу.

Читайте також:

Лист Лужкова Мєдвєдєву не вплинув на його відставку

Про Лужкова вийде розгромний фільм на російському ТБ

Лідер Меджлісу: відставка Лужкова піде на користь Україні

Лужков написав листа Мєдвєдєву: Вам потрібен "свій" мер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: