Проти пенсійної реформи у Франції страйкує понад півмільйон людей

Якщо влада не піде назустріч страйкуючим, французи обіцяють вийти на вулиці в найближчу суботу.

У Франції проходить черговий загальнонаціональний страйк проти пенсійної реформи, в рамках якої вже до полудня на вулиці вийшли понад півмільйон людей.

Через страйк паризький аеропорт Орлі обслуговує лише близько половини рейсів, аеропорт ім. Шарля де Голля - близько третини. Зі високошвидкісних потягів TGV не ходить кожен третій. Паризьке метро також працює не на повну силу.

На страйк вийшли не тільки транспортники, працівники енергетичного та інших секторів, а й студенти і школярі. У страйку беруть участь близько 300 коледжів.

Через масові протести Франція може залишитися без пального. Працівники нафтотерміналу Фос-Лавера страйкують вже 15-й день, через що на підході до порту стоять 56 танкерів і 29 вантажних суден.

До страйку також приєдналися співробітники десяти з 12-ти нафтопереробних заводів країни.

ЗМІ відзначають, що не працює навіть Ейфелева вежа. 260 з 300 співробітників компанії, що експлуатує пам'ятка, приєдналися до національної страйку, в результаті чого доступ на монумент закрили до ранку середи.

За даними міністра внутрішніх справ Франції, в страйках взяли участь близько 500 тисяч французів. Профспілки очікують, що до вечора їхня кількість збільшиться до трьох мільйонів осіб.

Якщо влада не піде назустріч страйкуючим, французи обіцяють вийти на вулиці в найближчу суботу.

Нагадаємо, французька влада не має наміру скасовувати пенсійну реформу. Президент Ніколя Саркозі заявив, що пенсійний вік у Франції так чи інакше буде підвищений до 62 років, проте уряд готовий піти на певні поступки в інших питаннях.

Читайте також:

Саркозі погодився змінити скандальну пенсійну реформу

Французькі залізничники оголосили безстроковий страйк

У Франції відбулися великі акції протесту проти пенсійної реформи

Французькі медики вийшли на вулиці і побилися з поліцією

Європу охопили страйки: Захід на порозі соціального вибуху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: