Проти президента Македонії відкрили провадження за відмову погоджувати перейменування країни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прокуратура розпочала попереднє слідство.

Прокуратура столиці Македонії Скоп’є розпочала попереднє слідство щодо президента країни Георге Іванова через його відмову підписувати закон про перейменування країни.

Про це повідомляє македонський "Канал 5 ТВ".

"Після двох анонімних заяв на Георге Іванова прокуратура македонської столиці почала попереднє розслідування проти президента країни через його відмову підписати закон, який розширює сферу вживання албанської мови, та Преспанський договір із Грецією, незважаючи на те, що їх двічі підтримав парламент. Зараз перевіряється, чи є підстави притягнути Іванова до кримінальної відповідальності за ці дії", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згідно із македонською конституцією, президент мусить підписати закон, який парламент ухвалював двічі. Однак Іванов використовував це право кілька разів. Крім цього, він також заявив публічно, що не підписуватиме вказані вище закони і вдруге.

Нагадаємо, 19 жовтня депутати народних зборів Македонії схвалили пропозиції уряду про початок внесення змін до конституції щодо зміни назви країни. За це рішення проголосували 80 депутатів із 120.

ВідеоМакедонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Відтепер країна називатиметься "Республіка Північна Македонія". Після розпаду Югославії упродовж 27 років Скоп’є та Афіни сперечалися. Греки вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, де народився Олександр Македонський, а сусіди назву нібито просто вкрали. Через це Греція блокувала вступ балканської республіки у ЄС та НАТО.У Скоп’є обіцяють тепер внести зміни до конституції. Угоду про перейменування мають підписати вже цього тижня.

Македонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції