Проти сержанта, що втік до Грузії, в РФ відкрили карну справу

Російський військовий не має наміру повертатися на батьківщину, бо його цілком влаштовує Тбілісі.

Російська військова прокуратура відкрила карну справу проти сержанта Олександра Глухова, котрий дезертував зі своєї частини в Південної Осетії та опинився в Грузії.

Про це повідомив головний військовий прокурор Сергій Фрідинський, зазначивши, що справу порушено за фактом дезертирства.

За словами Фрідинського, Росія найближчим часом направить до Грузії запит про повернення Глухова

Офіційний Тбілісі вже відреагував – заступник глави МВС Шота Утіашвілі заявив, що Глухов прохає політичного притулку. Він зазначив, що поки це питання ще не розглянуто, грузинська сторона не віддасть сержанта Росії.

Поміж тим, в прес-центрі МВС Грузії заявили, що офіційного листа з військової прокуратури РФ ще не отримали, тому коментувати вимогу про видачу не можуть.

Сам Олександр Глухов у вівторок заявив в ефірі радіостанції "Эхо Москвы", що російська сторона не зв’зувалася з ним з приводу кримінальної справи. Про те, що ця справа взагалі існує, за словами сержанта, йому відомо.

"Я думав, що коли я піду з частини, проти мене заведуть карну справу", - зізнався Глухов, додавши, що має намір залишитися в Грузії.

Російське командування стверджувало, що грузинські посадові особи перешкоджають поверненню сержанта Глухова на батьківщину.

Напередодні стало відомо, що Глухов виходив на телефонний зв’язок зі своєю матір’ю Галиною.

"Сашко телефонував мені в п’ятницю. Сказав, що не вирішив, чи повернеться, чи не повернеться. В нього все добре, йому дали "благоустроєне житло", - сказала мати сержанта.

Глухов зараз ніде не працює, займається спортом та дивиться комедії.

Як повідомляє сайт Eurasianet, сьогодні Глухов живе один у двокімнатній квартирі в Тбілісі. За його словами, у нього є грузинська подруга, котра "добре знає російську".

Усього, за даними південноосетинської сторони, на території Грузії натепер утримуються 15 громадян республіки, затриманих після серпневих подій 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: