Протистояння між РФ і НАТО назвали однієї із найбільших загроз 2017 року

Протистояння між РФ і НАТО назвали однієї із найбільших загроз 2017 року

Фото: kremlin.ru

Через ядерні випробування до списку загроз потрапила і ситуація у Північній Кореї.

Військове протистояння між Росією і державою-членом НАТО або важка криза у Північній Кореї опинилися у списку найбільших загроз 2017 року.

Про це йдеться у дослідженні "Головні загрози, за якими потрібно стежити в 2017 році", проведеному американською Радою з міжнародних відносин (CFR).

Експерти склали список ймовірних конфліктів за ступенем вірогідності їх виникнення або ескалації та їх впливу на національні інтереси США.

Результати дослідження виявили сім найбільших загроз конфліктів у 2017 році. На першому місці у списку - навмисний або ненавмисний військовий конфлікт між Росією і Північноатлантичним альянсом, що може виникнути через її поведінку у Східній Європі.

Через ядерні випробування, військові провокаці або внутрішню політичну нестабільність, до списку потрапила ймовірна криза у Північній Кореї.

Загрозою стали також кібератаки на критично важливу інфраструктуру США.

Серед загроз із помірним впливом, але з високою ймовірністю виникнення, назвали нестабільність в Афганістані, посилення протистояння між Туреччиною і курдськими угрупованнями, активізація війни в Сирії.

В минулому році у списку загроз експерти називали війну в Сирії.

Нагадаємо, що наступ урядових сил у Сирії викликає занепокоєння у країн НАТО, сторони конфлікту повинні негайно покласти край насильству.

Про це заявив генсек Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг.

"Союзники по НАТО глибоко стурбовані відновленням наступу сил сирійського режиму, яких підтримує РФ", — зазначив Столтенберг. За його словами, сторони конфлікту повинні негайно покласти край насильству і забезпечити доступ гуманітарної допомоги. "Будь-яка відстрочка припинення боїв призведе до нових жертв", — сказав генсек.

Повʼязані теми:

Наступна публікація