Провідні економісти США лякають повторенням Великої депресії через новації Трампа

Американці хвилюються через торгові обмеження, котрі запроваджує Білий дім.

Торгова політика адміністрації США повторює помилки, котрі призвели до Великої депресії в першій половині ХХ століття. Попередження про це вміщене у відкритому листі понад тисячі економістів до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

Автори документів, серед яких є 14 лауреатів Нобелівської премії, нагадали господарю Білого дому про аналогічний лист, який склали фахівці з економіки в 1930 році та адресували його конгресменам, аби ті відхилили закон Смута-Хоулі про митний тариф. Тоді підвищення мит усе ж відбулося, а інші країни відповіли аналогічними кроками відносно США, що різко скоротило товарообіг між США і Європою. Наслідком цієї торгової кризи стала Велика економічна депресія.

ВідеоТрамп попередив Москву про серйозні воєнні плани американців у Сирії

Тричі після атаки на Сирію Радбез ООН збирався на засідання, і тричі Росія блокувала резолюції, в яких пропонувалося принаймні розслідувати напад. У Білому домі вирішили покарати Асада та Путіна власними силами.

Трамп попередив Москву про серйозні воєнні плани американців у Сирії

Нинішні економісти застерігають, що історія може повторитися, якщо Трамп зробить ті самі помилки, що й політики 80 років тому. Американського президента закликають скоригувати торговельну політику, відмовитися від посилення протекціонізму та підвищення імпортних тарифів. На думку авторів листа, в разі продовження обраного курсу не уникнути зростання цін на внутрішньому ринку, внаслідок чого більшість громадян зазнають збитків.

У березні Трамп затвердив мита на імпорт в США сталі (25%) та алюмінію (10%), надавши тимчасову відстрочку для Канади, Мексики, Бразилії, ЄС, Австралії і Аргентини. Росія, Китай та Індія подали позови до Світової організації торгівлі, низка країн пообіцяла запровадити зустрічні мита на американську продукцію.

Залиште свій коментар