Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Провідні економісти США лякають повторенням Великої депресії через новації Трампа

Американці хвилюються через торгові обмеження, котрі запроваджує Білий дім.

Торгова політика адміністрації США повторює помилки, котрі призвели до Великої депресії в першій половині ХХ століття. Попередження про це вміщене у відкритому листі понад тисячі економістів до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

Автори документів, серед яких є 14 лауреатів Нобелівської премії, нагадали господарю Білого дому про аналогічний лист, який склали фахівці з економіки в 1930 році та адресували його конгресменам, аби ті відхилили закон Смута-Хоулі про митний тариф. Тоді підвищення мит усе ж відбулося, а інші країни відповіли аналогічними кроками відносно США, що різко скоротило товарообіг між США і Європою. Наслідком цієї торгової кризи стала Велика економічна депресія.

ВідеоТрамп попередив Москву про серйозні воєнні плани американців у Сирії

Тричі після атаки на Сирію Радбез ООН збирався на засідання, і тричі Росія блокувала резолюції, в яких пропонувалося принаймні розслідувати напад. У Білому домі вирішили покарати Асада та Путіна власними силами.

Трамп попередив Москву про серйозні воєнні плани американців у Сирії

Нинішні економісти застерігають, що історія може повторитися, якщо Трамп зробить ті самі помилки, що й політики 80 років тому. Американського президента закликають скоригувати торговельну політику, відмовитися від посилення протекціонізму та підвищення імпортних тарифів. На думку авторів листа, в разі продовження обраного курсу не уникнути зростання цін на внутрішньому ринку, внаслідок чого більшість громадян зазнають збитків.

У березні Трамп затвердив мита на імпорт в США сталі (25%) та алюмінію (10%), надавши тимчасову відстрочку для Канади, Мексики, Бразилії, ЄС, Австралії і Аргентини. Росія, Китай та Індія подали позови до Світової організації торгівлі, низка країн пообіцяла запровадити зустрічні мита на американську продукцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції