Провідні політики ЄС заявляють про кризу

Колишній голова Європарламенту Жозеп Боррель заявив, що ЄС наразі переживає глибоку кризу й не має єдиної політичної програми.

Видний іспанський політик, колишній голова Європарламенту Жозеп Боррель (Josep Borrell) заявив, що Європейський Союз наразі переживає глибоку кризу й не має єдиної політичної програми, повідомляє у п'ятницю іспанське інтернет-видання "Santander Ciudad Viva".

"Ми (члени ЄС) переживаємо глибоку кризу. Нас тепер багато, у нас абсолютно різні погляди на світ, відсутня загальна воля і загальний політичний проект", - цитує видання Борреля, який виступав на семінарі в місті Сантандер на півночі Іспанії, організованому в межах літніх курсів Міжнародного університету імені Менендеса Пелайо (Menendez Pelayo).

Європейський союз (ЄС) - інтеграційне об'єднання європейських країн, до складу якого входять 27 держав Європи: Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Велика Британія, Данія, Ірландія, Греція, Іспанія, Португалія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Угорщина, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Естонія. З 1 січня 2007 року до складу Європейського Союзу офіційно ввійшли Болгарія й Румунія. 

За словами Борреля, Євросоюз намагається замінити політичну програму галузевими проектами, зокрема, в галузі енергетики, телекомунікацій, імміграції, які не мають сенсу в умовах "відсутності бажання діяти спільно". 2005 року низка країн Євросоюзу провалила на національних референдумах ухвалення загальноєвропейської конституції, яка, за задумом його авторів, зокрема Борреля, має стати "спільним політичним проектом для ЄС". 

Проект Конституції Євросоюзу (Фото: eubookshop.com)
Провал Конституції Євросоюзу означає відсутність згоди щодо спільної політичної програми Європи, стверджує Боррель. (Фото: eubookshop.com)
Подібна ситуація, на думку колишнього голови Європарламенту, ставить під питання доцільність подальшого існування ЄС. Він наголосив, що розбіжності між членами ЄС відчуваються щодня і на всіх рівнях.

Жозеп Боррель (народився 1947 року) керував у 1991-1996 роках міністерством громадських робіт, а потім міністерством охорони довкілля в уряді Іспанської соціалістичної робітничої партії (ІСРП).

Як депутата Європарламенту від ІСРП його обрали 2004 року на пост голови, на якому перебував до 2007 року.

Літні семінари в Сантандері вважаються одними з найпрестижніших в Іспанії. Їх організовують для професіоналів - політиків, дипломатів, журналістів і науковців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: