Провокатором може бути третя сторона

Виявлена в Грузії 6 серпня ракета була запущена не з боку Росії, заявив начальник головного штабу ВВС РФ.

Провокатором ракетного інциденту між Росією і Грузією є третя сторона, заявив начальник головного штабу ВВС РФ, генерал-лейтенант Ігор Хворов.

 "Висновки грузинської сторони були зроблені украй непрофесійно. Я в цих висновках більше побачив політики. І всі експерти, які повинні були досліджувати факти і винести сухий, можливо, нудний висновок, але на основі фактів - це висновок у них вже закінчується передбачуваним сценарієм, де прямо вказаний супротивник, - і пальці на північ", - сказав Хворов.

Виявлена в Грузії 6 серпня ракета була запущена не з боку Росії, заявив генерал-лейтенант Ігор Хворов. 

"Перше, що нас вразило (коли прибули на місце інциденту), - місце, де впала ракета. Там нічого не було: все порівняли, загорнули, прибрали. Нас просили вірити на слово, зорієнтували по країнах світу і сказали: ракета летіла звідси, впала сюди, осколки розкидало так... Але коли ми подивилися фотографії (і дані про те), як копали і діставали цю ракету, та прилягання тіла ракети до землі свідчила про те, що її запустили не з північного, а з південного напряму", - сказав Хворов на прес-конференції.

За його словами, навіть виходячи з доповідей і описів грузинської сторони, ракета повинна була летіти строго з протилежного боку - стверджується в офіційному висновку.

Грузія
(Фото: gazeta.ru)
"Тому що при такій швидкості падіння осколки ракети у зворотному напрямі не летять. Вони падають і продовжують летіти по ходу падіння ракети".

Начальник Головного штабу ВВС РФ також повідомив, що "на місці падіння ракети більшої частини її не було, навіть якщо враховувати, що частину ракети, що не розірвалася, підірвали. Але ракету, коли підривають, вона не випаровується, осколки залишаються. Можна було б зібрати осколки. Ми не недорахувалися дві третини деталей агрегатів блоку, які повинні були залишитися", - сказав він.

За словами Хворова, дерева, що стоять навколо, не посічені осколками. "Тобто ракета увійшла, не вибухнувши, в землю. За всіма технічними нормами вона повинна була вибухнути. Напрошується питання, чому в такому стані вона увійшла, чи не закопали її туди свідомо. Ми не отримали відповіді на ці питання", - сказав він.

Крім того, російські експерти виявили на місці падіння ракети абсолютно чужорідне тіло для даної ракети, якщо це ракета Х-58. "Серед осколків, які ми побачили, є залишки і інших ракет. Ми побачили цей блок, тому що він виділявся яскравим забарвленням і написом англійською мовою. Це ще раз доводить випадковий набір деталей на цьому місці, тому що, згідно ухвалі уряду СРСР і далі уряду РФ, у продукції військового призначення в блоці агрегату деталей іноземного виробництва не повинно бути", - сказав Хворов. 

За твердженням грузинської сторони, 6 серпня два літаки з російськими розпізнавальними знаками вторглися в повітряний простір Грузії і випустили ракету по РЛС в районі міста Горі. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: