Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Психологічно Роман пригнічений. Правозахисниця розповіла про стан Сущенка в Лефортовому

Після карантину його переведуть до звичайної камери.

Російська правозахисниця Зоя Свєтова розповіла про умови, у яких утримують українського журналіста Романа Сущенка у Москві: він перебуває в карантинній камері - приміщенні на вісім квадратних метрів, де немає ні холодильника, ні телевізора, є тільки емальований чайник і радіоточка, пише Сегодня.

"В такій камері людина перебуває одна протягом 10 днів. Карантин передбачає взяття аналізів, дезинфекцію одягу. Замість звичного одягу видають тюремну робу. Після карантину, згідно з правилами, переводять в звичайну камеру, де перебувають або двоє в'язнів, або четверо", — розповіла вона.

"Психологічно Роман пригнічений, переживає за свою сім'ю. Своєї позиції щодо відкритої проти нього справи мені він не висловлював", — додала Свєтова.

Українські дипломати у Франції, де живе дружина Романа Анжеліка, розповіли, що вона шокована подією і категорично відмовилася від спілкування з пресою. У соцмережах вона обмежилася постом, в якому вимагала звільнення Романа.

Відео Стало відомо, коли винесуть обвинувачення українському журналісту у Москві

Нагадаємо, у понеділок, 3 жовтня, з'явилася інформація про арешт Романа Сущенка Лефортовським судом на 2 місяці.  Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави".

Проти українця порушили кримінальну справу за статтею про шпигунство, проводять розслідування. Романа Сущенка в СІЗО "Лефортово" виявили члени Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви. 47-річний журналіст перебував у камері карантинного відділення.

Журналіст розповів членам ОНК, що на нього чинився психологічний тиск, а слідчий не дозволив подзвонити дружині й повідомити про арешт. ФСБ надала йому державного адвоката. Колишній адвокат звільненої з російського полону нардепа Надії Савченко Марк Фейгін вирішив допомогти Сущенку й стати його захисником. 

Стосовно затримання Сущенка у Кремлі підкреслили, що ніяких кампаній проти українських або будь-яких інших ЗМІ в Росії немає і бути не може. Своєю чергою медіаорганізації заступилися за Сущенка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції