Путчисти Гондурасу скасували комендантську годину

Фактичний уряд Гондурасу припинив дію комендантської години, проте залишив чинними обмеження прав громадян на свободу слова.

Фактичний уряд Гондурасу скасував у країні комендантську годину, яка була введена минулого тижня.

Щоб стабілізувати ситуацію, фактичний уряд ввів комендантську годину, а з кінця минулого тижня прийняв 45-денний декрет, що обмежує конституційні права громадян, який викликав бурхливу полеміку як усередині країни, так і за її межами.

За даними ЗМІ, незважаючи на те, що з вечора 30 вересня комендантську годину в країні було скасований, дія декрету, що обмежує конституційні права, залишиться в силі як мінімум до кінця тижня.

Поліція країни, керуючись цим декретом, почала виселяти прихильників поваленого президента Селайї із займаних ними урядових установ. Також були затримані кілька людей.

Тим часом уряд Гондурасу пообіцяв не вживати екстрених заходів проти посольства Бразилії, де ховається Селайя і його прихильники.

27 вересня, де-факто уряд Гондурасу зажадав від Бразилії визначити статус поваленого президента Селайя за 10 днів, заявивши, що в іншому випадку вважає себе зобов'язаним прийняти "відповідні заходи".

Після того як Бразилія відкинула ультиматум, путчисти повідомили про намір припинити діяльність її дипломатичної місії в країні.

Також очікується, що 2 жовтня в цю центральноамериканську країну прилетить делегація Організації американських держав (ОАД).

Попередня делегація ОАД, що складається з п'яти людей і прибула в столицю Гондурасу минулого тижня в якості передової групи для підготовки зустрічі глав МЗС ряду країн Латинської Америки зі скинутим президентом і тимчасовим президентом країни Роберто Мічелетті, була затримана в аеропорту Тегусігальпи і не допущена в країну.

Наступний раунд переговорів з врегулювання ситуації в Гондурасі за участю генерального секретаря ОАД і десяти латиноамериканських міністрів закордонних справ відбудеться в Тегусігальпі 7 жовтня.

Читайте також:

У Гондурасі тимчасово заборонили свободу слова

У Гондурасі скасували комендантську годину

Скинутий президент Гондурасу повернувся на батьківщину

У Гондурасі тривають зіткнення поліції з прихильниками президента Селайї

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: