Путін: Керівництво Грузії саме винне в розвалі своєї країни

Прем'єр-міністр РФ нагадав Саакашвілі, що силою той нічого не доб'ється, оскільки раніше треба було поважати Абхазію і Південну Осетію.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін вважає, що з нинішнім грузинським керівництвом не можна виключати повторення подій серпня минулого року, але зробити їм це буде набагато складніше, оскільки Росія надає серйозні гарантії безпеки Південної Осетії і Абхазії.

Прем'єр заявив, що Росія розвиватиме з ними стосунки вже як з незалежними державами, "без всяких оглядок на тих, кому це не подобається".

"Для мене ясно, що найголовніше - аби подібних трагедій не відбувалося - полягає в тому, що люди, які приймають відповідні рішення, зобов'язані вважатися з думкою народів, з думкою людей, які живуть на тій або іншій території. Без їх волі, без волі людей - і без врахування їх волі жодне питання державного пристрою вирішене бути не може. Саме це і забули сьогоднішні грузинські керівники", - сказав Путін відповідаючи на питання журналістів у зв'язку з річницею нападу Грузії на Південну Осетію.

Російский прем'єр нагадав, що і Південна Осетія, і Абхазія багато раз в тій або іншій формі зверталися до Росії то з проханням прийняти до складу Російської Федерації, то - визнати незалежність.

"Адже Росія поводилася дуже зважено і дуже акуратно. Тому що ми завжди виходили з одного із засадничих принципів міжнародного права - територіальної цілісності держав. Але для того, щоб зберегти після розвалу Радянського Союзу цю територіальну цілісність для Грузії, потрібно було з повагою відноситися до народів Абхазії і Південної Осетії", - заявив Путін.

Він відзначив, що Абхазія приєдналася до Росії майже на тридцять років пізніше, ніж Грузія, як незалежна держава, і лише у складі єдиної країни увійшла потім до складу Грузії. І всі ці століття, десятиліття між Абхазією і Грузією складалися непрості стосунки, були, у тому числі, і міжетнічні протиріччя.

"Якщо сьогодні грузинське керівництво хотіло, аби в нових умовах зберігся єдиний державний простір, то потрібно було з повагою відноситися і до абхазів, і до югоосетинів. Потрібно було визнати помилки минулого і працювати над їх виправленням", - підкреслив Путін.

Прем'єр РФ розповів, що представники Росії багато раз говорили з нинішнім грузинським керівництвом на цю тему.

"Я особисто закликав їх до того, аби вони набралися терпіння і завойовували пошану, авторитет і довіру Абхазії і Південній Осетії. І лише так - я і зараз так вважаю, і тоді говорив - можна буде добитися територіальної цілісності", - сказав Путін.

"Які були відповіді? "Так, так, ми розуміємо, так і робитимемо". Що робили на практиці? Все навпаки. Рівно все навпаки: військовий тиск, позбавлення автономних прав і, зрештою, - агресія. Злочин, який спричинив багаточисельні жертви серед мирного населення, серед ополченців", - сказав прем'єр.

За його словами, Росія не мала права і не могла залишити в біді ні Південну Осетію, ні Абхазію і прийняла єдино правильне рішення: захистити народи Абхазії і Південної Осетії і визнати їх незалежність.

"А після того, як це сталося, на мій погляд, ситуація стабілізувалася. Вона стала визначенішою, абсолютно визначенішою, яснішою і зрозумілішою. Створений правовий базис дозволяє нам розвивати стосунки і з Абхазією, і з Південною Осетією вже як з незалежними державами, без всяких оглядок на тих, кому це не подобається. І на цій базі будувати відношення по розвитку економіки і соціальної сфери, розвивати міждержавні зв'язки, забезпечувати стабільність і безпеку", - сказав Путін, відповідаючи на питання про зміни в регіоні.

За його словами, правова база співпраці зміцнюється. "Ми ще підготували близько 40 угод з Абхазією по різних напрямах нашої взаємодії. І упевнений, що це ефективно працюватиме на благо народів Абхазії і Росії", - сказав прем'єр.

На питання, чи означає це, що повторення подій серпня минулого року виключено, Путін відповів: "З сьогоднішнім грузинським керівництвом нічого виключати не можна. Але зробити їм це буде набагато складніше".

"І, якщо їх хоч щось може навчити, то останні події, події серпня минулого року, повинні були навчити їх тому, що розмовляти з позиції сили безперспективно", - заявив прем'єр РФ.

Читайте також:

Мєдвєдєв пообіцяв помститися Грузії за напад на Південну Осетію

У музеї геноциду осетин виставлена українська зброя

Мєдвєдєв попередив Саркозі: Грузія збирає на кордоні війська

Саакашвілі: Путін хоче мене вбити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: