Путін керує Росією вже 20 років. ЗМІ пригадали, як змінилася країна за цей час

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За цей час Росія впала у рейтингу свобод та демократії. Рішення Єльцина називають "найстрашнішою помилкою".

9 серпня 1999 року тодішній президент РФ Борис Єльцин назначив виконувачем обов'язків прем'єр-міністра Володимира Путіна, і російська історія змінилася назавжди.

"Я вирішив назвати людину, яка здатна забезпечити продовження реформ в Росії. Він здатний згуртувати навколо себе тих, кому належить оновлювати велику Росію", - сказав тоді Єльцин.

Російські та закордонні ЗМІ у цей день згадують, як змінилася Росія за це довге правління та ставлять запитання, чи піде нарешті Путін.

"20 років Путіна дестабілізує світ" – під таким заголовком вийшов матеріал Міодрага Соріча в колонці для Deutsche Welle.

За словами журналіста, сьогоднішній Путін – не той, політик що 20 років тому. Тоді він рекламував себе як партнер Заходу, а зараз бореться зі світовим ладом на чолі зі США, і разом з авторитарними правителями Китаю та Ірані робить світ менш безпечним - для росіян в тому числі.

Російське видання Медуза пригадало, як змінилося життя в Росії і наводить "дивовижні числа". Ось частина прикладів:

  • 1 000 000 - на стільки зросла кількість чиновників. У 2000 році їх було мільйон, в 2018-му – уже два.
  • 173 – на стільки скоротилася кількість вищих освітніх установ за 20 років.
  • 53 833 рубля – на стільки збільшилася середня ціна квадратного метра квартири в Росії.
  • 5 років Росія живе з контрсанкціями.
  • 10 – на стільки позицій Росія відстає від Зімбабве в рейтингу країн за рівнем демократії.
  • 101 345 – у такої кількості росіян виявили ВІЛ-інфекцію 2018 року. Дані за 2000 рік – 59 257 осіб.
  • 149 місце займає Росія в індексі свободи преси. У 2002-му Росія була на 121-й позиції.
  • 4 - у стільки разів зросла ціна бігмака з 1999 року. Тоді він коштував 33,5 рубля.
  • 38% росіян не хотіли б бачити Путіна на посту президента після 2024 року.

У Матеріалі Голосу Америки пригадали вислови російських і зарубіжних політиків, політологів і громадських діячів про президенство Путіна – їх зібрали ще до 15 років влади. Серед них і коментар опозиціонера Бориса Нємцова: "Росія показала, що їй плювати на міжнародні зобов'язання і договори". Через півроку після цього Борис Нємцов був убитий в центрі Москви.

Окрім цього, політолог Федір Крашенинников назвав призначення Борисом Єльциним своїм наступником колишнього співробітника КДБ "найстрашнішою помилкою першого президента Росії".

Видання CNN, відповідаючи на риторичне запитання "Чи піде колись Путін?", припускає, що станеться це не скоро. Хоча він не має права бути на посаді після 2024 року, скоріш за все, вийде з цієї ситуації. Тут його порівнюють із президентом Китаю Сі Цзіньпіном та екс-главою Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим, які змогли втримати пости або відійти від справ лише формально.

Медуза до 20-річчя правління Путіна також пригадала символічну роботу митця з Москви. Кожного дня у соцмережі Вконтакте він вже 7 років кожного дня завантажує фотографію президента РФ у групу "Путин каждый день", зберігає її на комп'ютер, а наступного дня завантажує знову. Поступово світлина втрачає якість.

Путін втрачає якість_2
Світлина за 7 червня 2012
Путін втрачає якість_1
Світлина за 18 лютого 2013
Путін втрачає якість_4
Світлина за 5 грудня 2013
Путін втрачає якість_3
Світлина за 30 липня 2014

Нагадаємо, у Кремлі готують план, який дозволить Володимиру Путіну після наступних президентських виборів в РФ 2024 року мати розширені повноваження на посаді прем'єра та по-суті продовжити керувати країною. Про це писав Bloomberg. В матеріалі видання зазначається, що згідно з планом Кремля, після наступних президентських виборів, Путін отримає посаду прем'єр-міністра, але з розширеними конституційними повноваженнями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції