Путін має намір захопити 25% світового ринку атомної енергетики

Росія збирається забезпечити не тільки будівництво АЕС, а й весь набір сервісу з обслуговування станцій та утилізації ядерного палива.

Путін на Волгодонській АЕС
AFP
Путін на Волгодонській АЕС
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Росії має потенціал для того, щоб зайняти не менше 25% світового ринку послуг з будівництва та експлуатації атомних електростанцій.

За словами Путіна, Росії під силу забезпечити не тільки будівництво АЕС, а й весь набір сервісу з техобслуговування і модернізації діючих станцій, а також з постачання та утилізації ядерного палива.

"Уже зараз "Росатому" належить 40% світового ринку послуг зі збагачення урану, це дуже гарна позиція, і 17% ринку з постачання ядерного палива для АЕС", - заявив Путін на нараді з питань атомної енергетики на Волгодонській АЕС.

Для підтвердження своїх слів глава російського уряду навів приклад Китаю, де ЗАТ "Атомбудекспорт" веде підготовку до будівництва третього і четвертого енергоблоків Тяньваньської АЕС.

Коментуючи перспективи розвитку галузі, Путін повідомив, що Росія почала залучати до своєї атомної електроенергетики приватних, зокрема й іноземних, інвесторів. Першим таким проектом стане Балтійська АЕС, в якій частка приватного капіталу може досягти 49%, хоча контроль залишиться за державою.

Нагадаємо, нещодавно Росія домовилася з Індією про будівництво 16 атомних реакторів.

Крім того, російські фахівці ведуть будівництво першої іранської атомної станції в Бушері, яку планується здати в експлуатаці вже влітку цього року.

Читайте також:

США збудують першу за 30 років атомну електростанцію

Польща збудує свою першу АЕС за 10 мільярдів євро

Україна побудує новий реактор та 6 атомних енергоблоків

Мєдвєдєв пообіцяв створити ядерний двигун для польотів на інші планети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: