Путін може виграти від затяжної війни на Близькому Сході – NYT

Події в Ізраїлі відволікають Захід від бойових дій в Україні, наголошує експертка з російської зовнішньої політики Ханна Нотте.

Путін задоволений, що загострення на Близькому Сході відволікає увагу Заходу від війни РФ проти України

Путін задоволений, що загострення на Близькому Сході відволікає увагу Заходу від війни РФ проти України / © ТСН.ua

Росія нині пожинає плоди регіонального хаосу. Насамперед події в Ізраїлі відволікають західних політиків і громадськість від війни в Україні, це могло б принести РФ перепочинок від постійного розслідування її воєнних злочинів.

Про це пише експертка з російської зовнішньої політики Ханна Нотте у статті для The New York Times.

"Якщо не вистачає уваги ЗМІ, то не вистачатиме і боєприпасів. Зрештою Ізраїлю може знадобитися зброя, якої зараз не вистачає й Україні, включно з дронами та артилерійськими снарядами", - йдеться у статті.

Однак, як вважає експертка, найбільша вигода для РФ - повернення у світове співтовариство, оскільки її позиція щодо конфлікту в Ізраїлі схожа з суспільними настроями на більшій частині Близького Сходу. Так, Кремль відмовився називати напад бойовиків ХАМАСу на ізраїльтян тероризмом, а поклав усю провину на Захід.

"Крізь банальності про мир, заклики до захисту всіх цивільних осіб і визнання права Ізраїлю на самооборону проглядаються натяки на пропалестинську позицію", - йдеться у статті.

Нотте також припускає, що Росія, яка намагається представити вторгнення в Україну як "антиколоніальну" війну проти домінування Заходу, може залучити на свій бік держави, що розвиваються.

"Цинізм Росії у всьому цьому очевидний", - додала вона.

На думку Ханни Нотте, Захід поки далекий від перемоги в битві наративів. 

Нагадаємо, міністр енергетики держави Ізраїль Ісраель Кац заявив, що зараз триває Третя світова війна за участю Росії.

Читайте також:

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie