Путін на пресконференції розповів про "споконвічні російські території" та "сільську Україну"

Путін на пресконференції розповів про "споконвічні російські території" та "сільську Україну"

Фото: Associated Press

Президент РФ розповів свою версію історичного розподілу територій.

Президент РФ Володимир Путін прокоментував територіальні претензії щодо анексії Криму, заявивши, що це були "споконвічні російські території", які за рішенням Леніна передали Україні для "підвищення кількості пролетаріїв".

Про це він заявив під час 15-ї великої підсумкової пресконференції.

"За рішенням Леніна, етноси були прив’язані до певних територій і отримали право виходу зі складу СРСР. Але навіть території були нарізані таким чином, що вони не завжди відповідають традиційним місцям мешкання тих чи тих народів. Тому одразу виникли больові точки, вони й зараз існують між республіками колишнього Радянського союзу, і навіть всередині РФ. Дві тисячі таких точок, варто лише відпустити на секунду - мало не здасться", - розповів він.

За словами Путіна, під час створення СРСР Україна отримала землі, до яких "не мала стосунку".

"Споконвічно російські території, які взагалі не мають стосунку до України, - все Причорномор’я, західні землі російські, - були передані Україні з дивним формулюванням "для підвищення процентного співвідношення пролетаріату в Україні". Тому що Україна була сільською територією, вважалося, що це дрібно-буржуазні представники селян. Їх розкуркулювали підряд у всій країні. Це дивне рішення, це все спадщина державного устрою Володимира Ілліча Леніна", - резюмував російський президент.

Нагадаємо, 16 березня 2014 року у Криму відбувся псевдореферендум, якому передувало захоплення Ради Криму, українських військових об'єктів і кораблів російськими військовими, так званими "зеленими чоловічками".

Раніше Путін заявив, що Росія зовсім не прагне загарбувати нові території, а анексія Криму відбулася нібито з волі самих жителів півострова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація