Путін перекрутив навіть офіційну позицію Росії щодо Другої світової війни

Російські історики визнали, що Радянський Союз, ввівши свої війська на польську територію, став "співучасником агресії".

Глава уряду Російської федерації Володимир Путін у своїх виступах у Польщі 1 вересня суперечив висновкам російських істориків, офіційно представлених на початку 90-х років минулого століття.

Про це пише у четвер Rzeczpospolita з посиланням на опрацювання російських істориків у Катинській справі, яку в 1993 році полякам передав тодішній Президент РФ Борис Єльцин.

"Почавши з 1936 року, Німеччина намагалася намовити Польщу спільно діяти проти СРСР. 25 листопада 1936 року польський уряд відкинув пропозицію Гітлера підписати антикомінтернівський пакт. У 1939 році під час розмов Бека (тодішнього міністра закордонних справ Польщі, німецька сторона двічі намагалася переконати Польщу діяти проти Радянського союзу, але Бек не погодився", - цитує газета документ російських істориків.

Російські історики, серед яких - керівники профільних інститутів Російської академії наук (РАН), визнали, що Радянський Союз, ввівши свої війська на польську територію 17 вересня 1939 року, став "співучасником агресії". Крім цього, на їхню думку, саме тодішній генсек СРСР Сталін переконав Гітлера "стерти Польщу з карти Європи".

За даними видання, цей документ підготували одні з найвідоміших російських спеціалістів, серед яких директор Інституту держави та права РАН Борис Топорнін, керівник відділу кримінального права РАН професора Олександр Яковлєв та науковий керівник Інституту порівняльної політології РАН професор Інесса Яжборовська.
Цей документ був опублікований в чотиритомнику "катинських акт", виданому Головною дирекцією державних архівів за співпраці з росіянами.

Газета зауважує, що варто пригадати цей документ публіцистам та посадовцям РФ, котрі напередодні заходів з відзначення 70-ї річниці початку Другої Світової війни звинувачували публічно поляків у співробітництві з нацистською Німеччиною, в тому числі, називаючи Йозефа Бека німецьким агентом.

Історик Антоні Дудик сказав виданню, що російські історики у приватних розмовах визнають, що знають правду, а справжня проблема в тому, що російські власті використовують історію в політичних цілях.

Наг, 1 вересня на Вестерплате у Гданську відбулися заходи, присвячені 70-річчю початку Другої світової війни. У них взяли участь 20 глав урядів, серед яких прем`єр-міністр РФ Путін і німецький канцлер Ангела Меркель.

76% поляків, опитаних центром GFK Polonia, вважали, що Путін в 70-ту річницю початку Другої Світової війни в Гданську мав вибачитися перед польськими громадянами за введення радянських військ на польську територію 17 вересня 1939 року. Однак, він цього не зробив.

Крім того, 1 вересня Служба зовнішньої розвідки (СЗР) Росії розсекретила документи, за якими, польське керівництво, що перебувало при владі напередодні Другої Світової війни, планувало розчленування і знищення Радянського Союзу, і з цією метою розпалювало сепаратизм на Кавказі, в Україні та в Середній Азії. За даними СЗР, підбірка польських архівних документів, що опинилася в її розпорядженні, краща, ніж у нинішнього керівництва Польщі.

Читайте також:

Польща визнала, що їй пропонували похід проти СРСР

Путін згадав полякам війну і запропонував дружбу

Поляки назвали Путіна великим маніпулятором

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: